Niedziela 15.05.2016

15.05.2016 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

( KONIEC OKRESU WIELKANOCNEGO )

Dzisiaj - UROCZYSTA I KOMUNIA ŚW. Do piątku włącznie dzieci będą uczestniczyć w Mszach Św. o godz.18.oo. Sobotnie, radosne zakończenie „Białego Tygodnia” będzie w Swarzewie u stóp Matki Bożej!
Dzisiaj Msze Św. o godz. 8.oo; 9.oo; 14.oo; 18.oo.

Nabożeństwo majowe o godz.16.oo przy kaplicy Św. Józefa na ul. Lipowej.

Poniedziałek - ŚWIĘTO NMP Matki Kościoła.

Środa o godz.18.oo – NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „10” różańca. To Msza Św. zbiorowa w intencjach zapisanych na kartkach nowenny. Ofiary złożone wraz z kartką są ofiarą mszalną! Kolekta zawsze jest na kwiaty w kościele.

Czwartek – ŚWIĘTO Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ oraz piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy z prośbą o dobre i święte powołania kapłańskie, zakonne z naszej parafii.
Od godz.18.3o - Spowiedź Św. dzieci i ich rodzin przed niedzielną ROCZNICĄ Komunii Św.

Przyszła niedziela – UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY. U nas – zbiórka na organizację Światowych Dni Młodzieży. Pamiętajmy w modlitwie o parafii na Dąbrowie w dniu jej odpustu. Zapraszamy tej niedzieli na domowe wypieki do naszej KAWIARENKI.
Podczas Sumy 0 godz.9.3o uczcimy Św. RITĘ, Patronkę trudnych i beznadziejnych spraw oraz spraw małżeńskich. Zapraszamy wszystkich, którzy potrzebują Jej wsparcia!
O godz.14.oo - ROCZNICA Komunii Św.

PRZYPOMINAMY !
26 maja - BOŻE CIAŁO. Pomyślmy już o udekorowaniu ołtarzy, okien, balkonów na dorocznej trasie procesji. „Obojętnych” mieszkańców i kierowców prosimy o kulturę! MĘŻCZYZN gotowych pomóc w Służbie porządkowej na trasie lub w budowie ołtarzy prosimy o zgłoszenie się do Ks. Proboszcza.
Msze Św. wieczorne od 1 czerwca do 31 sierpnia - o godz.19.oo !

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i Bierzmowanych za ofiarowane dla parafii białe, czerwone ornaty kapłańskie oraz przygotowanie świątyni na te rodzinne i parafialne uroczystości!