Niedziela 29.11.2015

29.11.2015 I NIEDZIELA ADWENTU
POCZĄTEK NOWEGO ROKU KOŚCIELNEGO
„Nowe życie w Chrystusie”.

Dzisiaj (5 niedziela miesiąca) – dodatkowa KOLEKTA BUDOWLANA. Dziękujemy za Waszą ofiarność.
Można też wybrać adres rodziny dla której przygotujemy paczkę(i) w naszej akcji ŚWIĄTECZNY DAR SERCA (chemia, żywność, drobiazgi dla dzieci). Paczki oddamy 18 grudnia (piątek) w godz.18.3o – 20.oo.

RORATY – Msze Św. ku czci Maryi o godz.6.3o (bez niedziel). Dzieci i gimnazjalistów zapraszamy w poniedziałki, środy i piątki, a młodzież w pozostałe dni.

Poniedziałek – Święto ŚW. ANDRZEJA, Apostoła.

Środa
- o godz. 18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „10” różańca.

W tym tygodniu przypadają DNI EUCHARYSTYCZNE grudnia: SPOWIEDŹ ŚW.: czwartek 17.3o – 19.3o; piątek 6.3o – 7.oo; 17.3o – 18.3o.

I czwartek - Komunia Św. pod dwiema postaciami i uczczenie wieczorem Relikwii Św. Karola. Do godz.19.3o - GODZINA ŚWIĘTA adoracji o umocnienie wiary i miłości w rodzinach dzieci komunijnych oraz kandydatów do Bierzmowania. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.

I piątek
- od godz. 8.3o odwiedziny CHORYCH z Komunią Św. Na Mszę Św. o godz.18.oo zapraszamy młodzież i kandydatów do Bierzmowania oraz dzieci i gimnazjalistów, których nie będzie na roratach.

I sobota
- rano comiesięczny różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi. Tego dnia WSZYSTKIE GRUPY PARAFIALNE obchodzić będą Dzień Skupienia od godz.14.oo.
Również w sobotę o godz.17.3o w kościele p.w. Św.Jadwigi na Karwinach nastąpi powitanie symboli Światowych Dni Młodzieży (krzyż i ikona) oraz Msza Św. z gospelowy koncertem uwielbienia. Zapraszamy młodych!

Przyszła niedziela – zapraszamy do kawiarenki na „Karolowego pączka”.
UWAGA!

KOLĘDY tj. odwiedziny duszpasterskie dla budowania parafialnej wspólnoty i wyznania wiary rozpoczniemy 29 grudnia (wtorek). Jak zawsze, by nie naruszyć czyjejś „wolności” odwiedzamy tych, którzy przez ostatnie 3 lata przyjmowali nas z kolędą. Pierwszą kolędę i zmianę adresu zgłaszajmy wcześniej!

Są do nabycia za dobrowolną ofiarę budowlaną poświęcone OPŁATKI wigilijne oraz wigilijne ŚWIECE Caritasu dla pomocy chorym i ubogim.
Wolne są jeszcze INTENCJE mszalne. Zamawiajmy je w biurze lub zakrystii!