Niedziela 13.01.2019

13.01.2019      NIEDZIELA  CHRZTU  PAŃSKIEGO

Dzisiaj – kończymy okres Narodzenia Pańskiego. Pomódlmy się za dzieci ochrzczone u nas w minionym roku (24 chłopców i 28 dziewczynek) oraz za ich bliskich. (13 dzieci jest ze związków wolnych, 7 ze związków cywilnych a 10 ochrzczonych po roku życia).
Dzisiaj również comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA na przyszłą rozbudowę świątyni. Dziękujemy za religijne zrozumienie i ofiarność.

ŚRODA - o godz.16.oo Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, Msza Św. w intencjach nowenny i „dziesiątek” różańca.

CZWARTEK – po Mszy Św. porannej do 8.3o GODZINA ŚWIĘTA jako: dziękczynienie Bogu za dary: naszego Chrztu świętego i wiary. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa i dobrowolne wyrzeczenia ofiarujmy też w tej intencji.
W czwartek rozpoczyna się też w Kościele doroczny Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Dąż do sprawiedliwości” (Pwt 16,18-20)

Przyszła NIEDZIELA –  o godz.17.3o odbędzie się KONCERT kolęd w wykonaniu  m.in. parafialnego CHÓRU. Zapraszamy!

Zamawiajmy INTENCJIE mszalne w zakrystii lub w biurze, by upamiętnić np. rocznice: Urodzin, Chrztu Św., Imienin, Ślubu lub śmierci bliskich osób. Dar Eucharystii to najcenniejszy dar uwielbienia i dziękczynienia jaki składamy Bogu w naszych intencjach!

KOLĘDY a.d.2019. Kapłani odwiedzają wszystkich, którzy przyjmowali ich przez ostatnie 3 lata. Pierwszą kolędę (po 3 latach nieobecności też!), zmianę adresu zgłaszajmy wcześniej np: bodek.n@wp.pl. Rozpoczynamy o g.16.3o; a w soboty i niedziele o g.15.oo. Przyjmujących zapraszamy na niedzielne Msze Św. o godz.9.3o.  Dobrowolne ofiary na dzieło rozbudowy kościoła przygotujmy w oddzielnej kopercie (wraz z Deklaracją). Dla bezpieczeństwa i duchowego klimatu modlitwy zamykajmy zwierzęta! WODA święcona - poza otwarciem kościoła w kruchcie od strony plebanii!
Program kolęd podany jest także w gablotach i w biuletynie!
Dziękujemy za grzeczność i kulturę wszystkim, którzy pożegnali się wyprowadzając się z naszego osiedla oraz tym, którzy przedstawili się i przywitali jako nowi parafianie! Życzymy Wam radości i pomyślności Bożej w nowym miejscu zamieszkania i w nowej wspólnocie!

Błogosławieństwo Boże dla wiernych Panu i ochrzczonych w Imię Trójcy Przenajświętszej we wspólnocie Kościoła tj. w „nowym narodzie wybranym”:

„Niech cię Pan błogosławi i strzeże.
Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad tobą,
niech cię obdarzy swą łaską.
Niech zwróci ku tobie oblicze swoje
i niech cię obdarzy pokojem”.
                                                                               (Lb 6,22-27)