Niedziela : 16.08.2015

16.08.2015 XX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Środa - o godz.19.oo NOWENNA do MB Nieust. Pomocy z Mszą Św. w jej intencjach zapisanych na kartkach. Po Mszy Św. – „dziesiątek” różańca. Kolekta dnia jest tradycyjnie na kwiaty w kościele.

Czwartek - od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji – w intencji wzrostu głodu Komunii Św. tj. Chleba życia pośród wierzących.

Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też za nich.

Sobota – wieczorem wspólna modlitwa ze Św. Janem Pawłem II.

Dziękujemy grupie ok. 20 sióstr i braci, którzy wytrwale co wieczór spotykali się jako Złota Grupa, by wspierać Gdyńską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę i przeżyć razem rekolekcje w drodze!

Niech Bóg z Maryją wspierają Was zawsze !

W dniu wczorajszym Sakrament Małżeństwa przyjęli z radością w naszej świątyni: Jolanta KARGE (dyrygentka naszego chóru) i Jarosław KUS.  Nowożeńcom życzymy szczęścia i wzrastania w miłości pod opieką Świętej Rodziny. Szczęść Boże Młodej Parze!

 

Zachęcamy w sierpniu do abstynencji od alkoholu, w intencji nawrócenia ludzi, co przepijają zdrowie, dobytek i szczęście rodziny !

 

Parafianom i gościom, życzymy miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku z Bogiem w sercu oraz szczęśliwych powrotów !

 

------------------------------

BRACIE  i  SIOSTRO !

Pokonaj strach i lęk przed zaangażowaniem w dzieła Boże! Pokonaj Złego, który odciąga Ciebie od parafii i wspólnoty z ludźmi! Poczuj się różańcową cząstką „ŻYJĄCEJ” Rodziny Maryi i Jezusa! Pomagaj z nami dziełom Bożym i kościelnym „żywą” tj. codzienną dziesiątką różańca.

Formacja tej wspólnoty opiera się na prostej i skutecznej modlitwie ludzi w różnym wieku, na comiesięcznych spotkaniach z opiekunem oraz spotkaniach patronalnych tzw. „imieninach Róży” („Róża” to 20 osób i ma Świętego Patrona/kę ).

Poświęć Bogu i Maryi codziennie 5 minut, a znajdziesz radość wiary i życia! Nie bądź Samotnikiem bo przegrasz z miernością życia! ZAPARSZAMY od września CIEBIE i TWOICH BLISKICH!

ks. Proboszcz - opiekun