Niedziela 17.02.2019


17.02.2019  VI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 

ŚRODA – o godz.18.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w jej intencjach oraz „dziesiątek” różańca wiernych.
Nowenna i Msza Św. są sprawowane w intencjach dziękczynnych i błagalnych, zapisanych wcześniej  na karteczkach dostępnych w kościele. Można ująć intencje przeoczone, aktualne, gdy brakuje już terminów w parafialnym kalendarzu, ofiarowane za żywych i zmarłych.
Kolekta dnia jest jak zawsze na kwiaty do świątyni.

CZWARTEK - wieczorna, cotygodniowa GODZINA ŚWIĘTA adoracji do 19.3o z prośbą: o przymnożenie łaski Bożej i ludzkiej życzliwości dla rozbudowy naszej wspólnoty wiary oraz tej Bożej świątyni.

PIĄTEK – ŚWIĘTO Katedry Św. Piotra, apostoła i nasza modlitwa ze Św. Janem Pawłem II.

W minionym tygodniu pożegnaliśmy na drogę ku wieczności naszą parafiankę śp. Monikę HUNIEWICZ; lat 80; zamieszkały przy ul.Górniczej 49. „Dobry Jezu, a nasz Panie daj jej wieczne spoczywanie!”


Caritas Archidiecezji Gdańskiej wraz z Ministerstwem Sprawiedliwości zaprasza do wzięcia udziału w ogólnopolskim Tygodniu Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, którego obchody będą odbywały się w dniach 18 lutego – 24 lutego 2019 r. Obchody mają zwrócić uwagę zwłaszcza na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą mogą być bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne: Centrum Pomocowe Caritas im. Św. Jana Pawła II
ul. Fromborska 24, 80-389 Gdańsk Telefon: (58) 511 35 00   (informacje w gablotach)


OSTRZEŻENIE
W ostatnim czasie dotarły do nas niepokojące informacje o nieuczciwym postępowaniu niektórych firm pogrzebowych, które oferują rodzinom zmarłych „posługę księdza”, który odprawi Mszę Św. i pogrzeb na cmentarzu. Ostrzegamy, że ta „oferta” dotyczy działalności duchownych, którzy nie przynależą do Kościoła rzymskokatolickiego. Wprowadzają oni w błąd naszych parafian, ale także narażają ich na uczestniczenie w niegodziwie sprawowanych sakramentach. Dlatego w trosce o dobro duchowe wiernych, przypominamy, że wszelkie sprawy związane z liturgią pogrzebu katolickiego należy najpierw załatwiać w kancelarii parafialnej, a nie w firmach pogrzebowych, które zajmują się wyłącznie organizacyjnym aspektem pochówku.

 

Drodzy Parafianie! Mili Goście!
Pomóżcie zmienić oblicze
tutejszej parafialnej świątyni
– domu naszego Boga.


Pomóżcie zyskać życzliwych
ofiarodawców, fundatorów
dla dzieła rozbudowy kościoła!

P.S. Prosimy nawet o pomoc w formie pożyczki.