Niedziela : 02.08.2015

02.08.2015 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj – zapraszamy do Kawiarenki na „karolowego pączka”.
Środa – o godz.19.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św.

DNI EUCHARYSTYCZNE sierpnia:
SPOWIEDŹ ŚW. - czwartek i piątek od godz.18.3o.

I Czwartek - ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO. To wyjątkowa tajemnica z racji wmurowanego w naszej świątyni kamienia węgielnego z góry Tabor. Zapraszamy! Msze Św.: 10.oo i 19.oo.
Od godz.18.oo - GODZINA ŚWIĘTA adoracji – poprosimy o przemianę serc tych katolików, którzy oddalili się od Boga, Kościoła, parafii lub rodziny. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy również w tej intencji.
Podczas Mszy Św. uczcimy Relikwie Św. Karola i jak co miesiąc przyjmiemy Komunię Św. pod dwoma postaciami.
I piątek – o godz.19.oo Msza Św. wspólnie z dziećmi i młodzieżą.

Przyszła niedziela - KOLEKTA BUDOWLANA na przyszłą budowę wieży i górnego kościoła. Polecamy ją Waszej chrześcijańskiej wrażliwości i ofiarności!

Jako ZŁOTA Grupa Pielgrzymkowa trwamy na Apelach Jasnogórskich o godz.20.3o w łączności z gdyńskimi pielgrzymami idącymi na Jasna Górę. Zapraszamy na ten duchowy szlak!

Zgodnie z zachętą Kościoła miesiąc sierpień to okazja do ABSTYNENCJI od alkoholu ofiarowanej za alkoholików oraz nadużywających go na wakacjach i urlopach ! Parafianom i gościom, życzymy miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku z Bogiem w sercu !

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

20/ Michał SIEBERT (Gdańsk) – Agnieszka GŁOWACKA (Lip.6) ślub/Gdańsk
21/ Roman PLICHTA (Górn. 2) – Wiesława WENCEL (Górn.2) ślub/u nas
22/ Krzysztof DYRCZ (G.P.83) – Agnieszka ECKERT (Miętowa 124) ślub/Gdynia

Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca ( K.P.K. kan. 1069 )
P.S. Zachęcamy do zabrania na wakacyjne wyjazdy folderów naszej parafii, by poprosić przyjaciół, znajomych lub księży proboszczów w miejscu wypoczynku o „cegiełkę” pomocy.