Niedziela 08.12.2019

08.12.2019 II NIEDZIELA ADWENTU

UROCZYSTOŚĆ Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

Dzisiaj – Dziękujemy szczerym ofiarodawcom za okazaną pomoc na rzecz naszej budowy. Po Mszach Św. - doroczna zbiórka na pomoc Kościołowi ze Wschodu.

RORATY - o godz.6.15. Oczekujmy radośnie z Maryją na Boga, wyjątkowego Gościa naszych serc i domów! Przynośmy LAMPIONY! Są do nabycia poświęcone OPŁATKI wigilijne oraz wigilijne ŚWIECE Caritasu. Adwentowe dar (pomoc) dla współparafian składajmy do puszek przy drzwiach od strony budowy.

ŚRODA - o godz.18.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy, Msza Św. i „10” różańca.

CZWARTEK – podczas GODZINY ŚWIĘTEJ poprosimy: by obecny w Eucharystii Chrystus poruszył sumieniami „wątpiących” w Wielką Tajemnicę Wiary. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.

PIĄTEK - uczcimy Św. Łucję i Św. Antoniego.

NIEDZIELA – zapraszamy na domowe wypieki parafianek. Dziękujemy za tak wytrwale ofiarowane „słodkie cegiełki”! Po Mszy Św. o g.9.3o - w salce spotkanie z dorosłymi, którzy chcieliby przygotować się do Sakramentu Bierzmowania!
Na wieczorną Mszę Św. i spotkanie, zapraszamy rodziców dzieci komunijnych i rodziców kandydatów do Bierzmowania!

KOLĘDY na 2020 rok. Pierwszą kolędę (także po 3 latach nieobecności!), zmianę adresu zgłaszajmy wcześniej: bodek.n@wp.pl Przyjmujących kolędę zapraszamy na niedzielne Msze Św. o 9.3o. Dobrowolne ofiary na dzieło rozbudowy przygotujmy w oddzielnej kopercie. Zwierzęta zamykajmy w innym pomieszczeniu! PROGRAM  KOLĘD dostępny jest tutaj, w gablotach oraz w biuletynie.
PRZYPOMINAMY! W styczniu Msze Św. wieczorne od poniedziałku do piątku, będą o godz.16.oo (wyjątek – I piątek!). Biuro - czynne będzie tylko w soboty!

Ojciec Święty Franciszek ogłosił Jubileusz Loretański dla wszystkich podróżujących drogą lotniczą, który potrwa od 8 grudnia 2019 r. do 10 grudnia 2020 r. Ogłoszenie Jubileuszu związane jest z 100. rocznicą ogłoszenia Matki Bożej Loretańskiej patronką podróżujących samolotami. Zachęcamy wiernych udających się w podróż, aby nawiedzili kaplicę Portu Lotniczego w Gdańsku, gdzie będzie można uzyskać odpust zupełny.

W niedzielę - 27 listopada, odszedł ku wieczności fundator Relikwii naszego Patrona - ks.Wiesław STOLC (w 55 roku życia i 29 kapłaństwa). W nowym roku każdego 27 dnia miesiąca będziemy modlić się w jego intencji. „Dobry Jezu, a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie!”

„Wielka Tajemnica Wiary”  - hasło Roku Liturgicznego