Niedziela 18.03.2018

18.03.2018 V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 

Dzisiaj – zapraszamy do kawiarenki na „DOMOWE WYPIEKI” parafian i parafianek, którym bardzo dziękujemy za te „słodkie cegiełki”.

Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy narzeczonych i małżonków. O godz.17.3o modlitwa przy kapliczce Świętego obok pętli autobusowej.

Środa - o godz.18.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „10” różańca. Po modlitwie – spotkanie całej wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA ( 5 Róż ). Zapraszamy wiernych i wytrwałych czcicieli Maryi!

Czwartek – nasza modlitwa ze Św. Janem Pawłem II. Wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ i piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujemy prosząc o odnowę więzi rodzinnych opartych na niedzieli oddanej Bogu i najbliższym. O godz.19.3o – spotkanie mężczyzn z KSM SEMPER FIDELIS. Podczas adoracji okazja do SPOWIEDZI Św.
Najbliżej mieszkających, wszystkich będących często w kościele, młodych prosimy, by dla wspólnego przedświątecznego spokoju skorzystali w najbliższe dni z sakramentu Spowiedzi Św.!

Piątek – DROGA KRZYŻOWA o godz.17.15 lub 18.3o

WAŻNE! Z soboty na niedzielę przestawiamy zegary na czas letni tzn. godzinę do przodu!

Przyszła niedziela (PALMOWA) – Przynieśmy ze sobą palemki! Część z kolekty dnia będzie przeznaczona jak co roku na kwiaty do Grobu Pańskiego.
GORZKIE ŻALE z ostatnim kazaniem pasyjnym o godz.17.oo Przyjdź i wyśpiewaj Panu Twoją wdzięczność i ufność, by nie czuł więcej opuszczenia i osamotnienia!
Wczoraj pożegnaliśmy na wieczność zmarłą parafiankę śp. Romanę SŁOWIK, lat 96; zam. przy ul. Myśliwskiej 23. „Dobry Jezu, a nasz Panie daj wieczne spoczywanie”.

Uwaga! – UROCZYSTOŚĆ Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia z Duchową Adopcją Dziecka Poczętego będzie 9 kwietnia (poniedziałek).

Rozpoczęły się SZKOLNE REKOLEKCJE ! Dzieci i gimnazjaliści mają obowiązek brać w nich udział w parafiach według przynależności szkół tj.: w parafii NIEPOKALANEGO SERCA MARYI (zespół szkolno-przedszkolny nr„4”) i w parafii ŚW. WAWRZYŃCA (szkoła nr„20”).
Program jest w biuletynie, gablotach i ogłoszeniach minionej niedzieli!

Szkoła nr „20” przy ul. Starodworcowa 36 organizuje dzień otwarty 23 marca w godzinach od 12.00 do 14.00, a Zespół Szkolno – Przedszkolny nr „4” przy ul. Chwaszczyńskiej 26 – 24 marca w godzinach od 10.00 do 13.00. Dyrekcje i Grono Pedagogiczne serdecznie zapraszają kandydatów do klas I na rok szkolny 2018/19.