Niedziela 17.06.2018

17.06.2018 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj – zapraszamy na „domowe wypieki” parafian i parafianek. Dziękujemy Wam za tą ofiarowaną „słodką cegiełkę”!

Poniedziałek - o godz.19.oo Mszą Św. rozpocznie się pierwsze spotkanie przed Bierzmowaniem dla uczniów klas II gimnazjów naszej parafii i chętnych dorosłych.

Środa - o godz.19.oo Nowenna do MB Nieust. Pomocy z Mszą Św. i „10” różańca.

Czwartek – od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA z prośbą o Boży pokój i Bożą opiekę dla wszystkich, którzy rozpoczynają wakacje i letnie urlopy.
Na Mszę Św. wieczorną, kończącą Rok posługi dla parafii oraz radosną agapę zapraszamy młodych i dorosłych z wszystkich grup parafialnych.
Zapraszamy również dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli, by razem skierować ku niebu podziękowanie za kończący się Rok szkolny. Warto mówić: „Dziękuję!”

Piątek – u nas comiesięczne wspomnienie Św. Jana Pawła II i Św. Rity.

Sobota – wspólną modlitwą otoczymy naszych rodziców, bo to Dzień Ojca!

Przyszła niedziela – obchodzimy w Kościele katolickim UROCZYSTOŚĆ Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

 

PRZYPOMINAMY

Wycieczko – pielgrzymka autokarowa: 25-26 sierpnia: 25.08.(godz.6.oo) do Stoczka Klasztornego, Św. Lipki, Olsztyna i Gietrzwałdu (nocleg). 26.08. do Zielonki Pasłęckiej i powrót ok.19.oo koszt:200,- Zapisy u Pani Elżbiety – tel.507 081 791

Prosimy o zabranie na wakacyjne wyjazdy folderów naszej parafii, by w miejscu wypoczynku poprosić życzliwych o „cegiełkę” pomocy. Pomóżcie w taki sposób zebrać środki na rozpoczęcie wiosennej rozbudowy kościoła!

Rektorat Seminarium Duchownego w Oliwie zaprasza młodzieńców czujących powołanie do kapłaństwa, by zgłaszali się na studia i drogę seminaryjnej formacji. Warunki przyjęcia są podane na stronie internetowej uczelni i w naszych gablotach.

Parafianom małym i dużym, rozpoczynającym wakacje i urlopy,
życzymy wspaniałego wypoczynku wspartego na Bogu – dawcy pokoju !
Pamiętajcie! Nie ma wakacji od Boga i bez Boga!

(18 czerwca – 2 lipca) - kolejna edycja Budżetu Obywatelskiego w Gdyni. Szczegóły na temat głosowania dostępne są na stronie bo.gdynia.pl. W naszej dzielnicy można głosować na 3 projekty, każdy z nich dotyczy zadań zlokalizowanych na Fikakowie:

Projekt 1 - Budowa brakującego chodnika i oświetlenia na ul.Górniczej (od Kościoła do ul. Górniczej 33) i oświetlenie, kameralizacja ul. Starodworcowej (od Maszopów do Ornej) - 304 670 zł
Projekt 2 - Ogólnodostępny defibrylator AED - urządzenie do ratowania życia - przy ul. Gryfa Pom. - 9 500 zł
Projekt 3 - Wymiana nawierzchni na ul. Górniczej (przy blokach wojskowych) - 319 800 zł

Przy puli środków przyznanej dla naszej Dzielnicy w kwocie 320 600 zł uda się zrealizować wspólnie projekt 1 i projekt 2 lub tylko projekt 3.