Niedziela 19.04.2020

19.04.2020 II NIEDZIELA WIELKANOCNA - MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

 

Dzisiaj – rozpoczynamy w Kościele powszechnym kolejny Tydzień MIŁOSIERDZIA pod hasłem: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży” (kard. St.Wyszyński). O g.15.00 - Godzina MIŁOSIERDZIA (transmitowana). Przy spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny.  Modlitwą ogarnijmy parafię z Redłowa w dniu Jej Odpustu.

Wszystkim, którzy zadbali o modlitwę przez 9 dni Nowenny do Miłosierdzia Bożego oraz wiernym z parafialnej Grupy Miłosierdzia życzymy na każdy dzień darów Zmartwychwstałego Zbawiciela!

 

ŚRODA - o g.18.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w jej intencjach zapisanych na kartkach oraz przekazanych na Facebooku. Modlitwę powierzymy także wstawiennictwu Św. Jana Pawła II.

 

CZWARTEK – UROCZYSTOŚĆ ŚW. WOJCIECHA, Patrona Polski i naszej Archidiecezji Gdańskiej. Wieczorna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji naszej Ojczyzny i Archidiecezji.

 

PIĄTEK – obowiązującą nas wstrzemięźliwość od mięsa oraz dobrowolne wyrzeczenia ofiarujmy w intencji pokoju i zgody w naszym narodzie.

 

SOBOTA –  ŚWIĘTO ŚW. MARKA, ewangelisty.

 

NIEDZIELA - początek 12. Ogólnopolskiego Tygodnia BIBLIJNEGO. To ponowna zachęta do lektury Pisma Świętego i uzyskania odpustu zupełnego za półgodzinną Jego lekturę na sposób lektury duchowej (wyznaczony tekst).

Prosimy nadal: „ZOSTAŃCIE W DOMU, by chronić siebie i bliźnich!”

 

Od jutra (20 kwietnia) w świątyni naszej może być tylko 30 osób! Obecni muszą zająć wyznaczone miejsca, by zachować bezpieczną odległość oraz zakryć usta i nos! Przy liczbie 30 osób kościół będzie zamykany. Bierzcie więc zaangażowany udział w Mszy Św. transmitowanej w mediach. Nasze stałe transmisje:

Środa o g.18.oo (z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy)

Niedziele o g.9.30;  12.30;  18.00 – http://bit.ly/Boromeusz

Pamiętajcie o intensywnej, osobistej i rodzinnej modlitwie. Wspierajmy osoby starsze i słabe  z sąsiedztwa! Biuro czynne tylko w sobotę 10.oo-11.oo. Pilne sprawy - Tel. 725 888 850

 

Dziękujemy za okazywane wsparcie dzieł duszpasterskich
przez dobrowolne ofiary wpłacane na konto parafii!

 

Modlitwa na Niedzielę Miłosierdzia

O Jezu, stajemy przed Tobą z wdzięczną miłością za ogrom Twego miłosierdzia, które nam poznać dałeś w tajemnicy swej męki, śmierci i zmartwychwstania. Gorąco pragniemy, aby owoce Twego odkupienia ogarnęły każdego z nas, naszą parafię, nasze miasto, naszą ojczyznę i dotarły aż po krańce ziemi. Pomnóż w nas Boże ufność w Twoje miłosierdzie, byśmy nigdy, nawet w największych trudnościach nie poddawali się rozpaczy, lecz zawsze ufnie zgadzali się z wolą Twoją, która jest samym miłosierdziem. Szczególnie w czasie panującej epidemii, oddajemy się Tobie całkowicie, ażeby w ten sposób móc żyć i dążyć do chrześcijańskiej doskonałości. Pragniemy szerzyć Twoje miłosierdzie poprzez spełnianie dzieł miłosierdzia, tak wobec duszy, jak i ciała, zwłaszcza starając się o nawrócenie grzeszników, niosąc pociechę potrzebującym pomocy, chorym i strapionym. O najmiłosierniejszy Jezu, Twoja dobroć jest nieskończona, a skarby łask nieprzebrane. Ufamy bezgranicznie Twojemu miłosierdziu! Amen.

Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata.