Niedziela 19.07.2020

19.07.2020 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

DZISIAJ (niedziela) – wyruszyła 35. Gdyńska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy (26 lipca – 12 sierpnia). Wspierajmy razem pielgrzymów w te dni jako tzw. „Złota Grupa Pielgrzymkowa”, spotykając się u nas po każdej Mszy Św. wieczornej. Informacje o pielgrzymce na plakatach oraz - www.gdynskapielgrzymka.pl

 

ŚRODA – ŚWIĘTO Św. Marii Magdaleny.
O godz.: 19:00 NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w jej intencjach oraz „10” różańca. Ta Msza Św. jest zbiorową w intencjach: aktualnych, zapomnianych czy spóźnionych, zapisanych na dostępnych w świątyni kartkach.
Wieczorem uczcimy też Św. Ritę, patronkę trudnych i beznadziejnych spraw. Przynieśmy róże do poświęcenia – jedną dla osoby potrzebującej wsparcia Świętej lub dla osoby napotkanej po Mszy Św.

 

CZWARTEK – ŚWIĘTO Św. Brygidy, patronki Europy.
Od godz.: 18:30 GODZINA ŚWIĘTA adoracji: z prośbą o przemianę serc i wzrost wiary dla naszych bliskich oraz mieszkańców, którzy pogubili się w życiu i odeszli od parafialnej wspólnoty.

 

SOBOTA - ŚWIĘTO Św. Jakuba, apostoła i wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców.
Po Mszach Świętych poświęcenie wszelkich pojazdów i aut. Doroczna kolekta dnia będzie zbiórką wdzięczności wobec Boga za bezpieczną dotąd jazdę. Zbiórka: „1 grosz za 1 km jazdy” to pomoc dla polskich misjonarzy w zakupie środków transportu.

Zabierajmy na wakacyjne wyjazdy i wysyłajmy bliskim, znajomym foldery naszej parafii, by poprosić o „cegiełkę” pomocy i wsparcia dla rozbudowy tutejszej świątyni.

 

Wypoczywającym z Bogiem, a nie bez Niego
życzymy radości, zdrowia
oraz wytchnienia duszy i ciała!

 

W tygodniu pożegnaliśmy na drogę ku wieczności zmarłą naszą parafiankę śp. Krystynę RUTKOWSKĄ, lat 80, zamieszkała przy ul. Gryfa Pomorskiego 4. „Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj jej wieczne spoczywanie!”