Niedziela 19.11.2017

19.11.2017 XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
I Światowy Dzień Ubogich.

 

Dzisiaj – Zapraszamy do KAWIARENKI na domowe wypieki parafianek. Dziękujemy paniom i ich najbliższym za tak ofiarowane „słodkie cegiełki”!
Na pomoc dla prześladowanych chrześcijan zebraliśmy i przekazaliśmy 1.180,-
Z racji Dnia Ubogich po Mszach Św. rozdajemy caritasowe Karty z uczynkami miłosierdzia, które mają pobudzić wiernych do konkretnych działań.

Środa - o godz.18.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w jej intencjach i „dziesiątek” różańca. O godz.18.45 w kawiarence - spotkanie Grupy BIBLIJNEJ, a w salce spotkanie KSM SEMPER FIDELIS. Zapraszamy chcących nauczyć się rozważania Słowa Bożego oraz pragnących służyć Kościołowi i Parafii w czasie uroczystości i świąt.

Czwartek – wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji ofiarujemy ze Św. Antonim w intencji wszystkich, którzy z miłosierdziem pomagają ubogim i potrzebującym. Piątkową, obowiązującą wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w ich intencji.
O godz.19.30 w salce - spotkanie wspólnoty ewangelizacyjnej ZIEMIA MARYI. Zapraszamy chętnych, którzy chcą wielbić Boga i dziękować Mu za Jego bliskość w Eucharystii!

Przyszła niedziela – UROCZYSTOŚĆ Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata rozpocznie ostatni tydzień w Roku Kościelnym. Kolekta zbierana będzie z racji patronalnej uroczystości na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Oliwie.

ODPUST parafialny obchodzić będzie również parafia w Małym Kacku. Suma odpustowa w tamtejszej wspólnocie - o godz.12.15.
Tego dnia zostaną poświęcone OPŁATKI wigilijne. Odtąd będą dostępne w kościele i w biurze parafialnym za dobrowolną ofiarę przeznaczoną na spłatę zadłużeń!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Zamawiajmy INTENCJE mszalne na I półrocze przyszłego roku 2018.

Sąsiednia parafia w Chwaszczynie zaprasza każdego 22. dnia miesiąca na duchowe przygotowanie przed Światowymi Dniami Młodzieży w Panamie (styczeń 2019). O godz.18.oo Msza Św. w starym kościele oraz spotkanie formacyjne na plebani. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 grudnia br. Foldery są na gazetnikach!