Niedziela 20.01.2019

20.01.2019  II  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dzisiaj – zapraszamy do kawiarenki na DOMOWE WYPIEKI naszych parafianek. Dziękujmy za włączenie się w to „słodkie” dzieło wszystkim Paniom i ich rodzinom.
Po Mszy Św. wolontariusze Hospicjum Św. Wawrzyńca w Gdyni rozdają ulotki z prośbą o przekazanie 1% podatku. Bardzo dziękują za dotychczasową pomoc i proszą o dalsze wsparcie nieuleczalnie chorych dzieci i dorosłych.
O godz.17.3o odbędzie się KONCERT kolęd w wykonaniu naszego CHÓRU. Zapraszamy!

PONIEDZIAŁEK - całym sercem otoczmy modlitwą i życzliwością kochane Babcie w dniu ich święta oraz wyjątkowych Dziadków przed wtorkowym ich świętowaniem.

WTOREK – w Panamie nastąpi otwarcie XXXIV ŚWIATOWYCH DNI MŁODZIEŻY. Wspierajmy duchowo to radosne dzieło! U nas modlitwa ze Św. Ritą.

ŚRODA - o godz.16.oo Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w intencjach nowenny i „dziesiątkiem” różańca.

CZWARTEK - do godz.8.3o – GODZINA ŚWIĘTA w intencji ludzi młodych z parafii i świata, by w mocy Ducha Świętego nieśli wszystkim radość życia i wiary. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa i dobrowolne wyrzeczenia ofiarujmy też w tej intencji.

SOBOTA – na Wzgórzu Św. Maksymiliana, u oo. franciszkanów, w kościele Św. Antoniego od godz.17.oo do 24.oo potrwa radosne czuwanie Młodych w ramach Światowych Dni Młodzieży pod hasłem „Gdynia PANAma”. Zachęcamy do udziału! (program na plakatach!) W środę w salce o godz.20.oo spotkanie z ks. Adamem, by uzgodnić wspólny wyjazd na to wydarzenie.

Przyszła NIEDZIELA – obchodzimy 66 Światowy Dzień Trędowatych.

PRZYPOMINAMY:
W styczniu Msze Św. wieczorne od poniedziałku do soboty są o godz.16.oo!
Biuro czynne w soboty w godz.10.oo -11.oo!

KOLĘDY a.d.2019.
Kapłani odwiedzają wszystkich, którzy przyjmowali ich przez ostatnie 3 lata. Pierwszą kolędę (po 3 latach nieobecności też!), zmianę adresu zgłaszajmy wcześniej np: bodek.n@wp.pl Kolędy rozpoczynamy o g.16.3o; w soboty, niedziele o g.15.oo. (w sobotę 1 kapłan od 16.3o tj. po Mszy Św.) Przyjmujących zapraszamy na niedzielne Msze Św. o godz.9.3o.  Dobrowolne ofiary na dzieło rozbudowy kościoła przygotujmy w oddzielnej kopercie (wraz z Deklaracją). Dla bezpieczeństwa i duchowego klimatu modlitwy zamykajmy zwierzęta! WODA święcona - poza otwarciem kościoła w kruchcie od strony plebanii!
Program kolęd podany jest na stronie internetowej, w gablotach i w biuletynie!