Niedziela 21.07.2019

21.07.2019 XVI  NIEDZIELA  ZWYKŁA

PONIEDZIAŁEK  – ŚWIĘTO Św. Marii Magdaleny. Uczcimy także wieczorem – Św. RITĘ, patronkę trudnych i beznadziejnych spraw. Przynieśmy róże do poświęcenia – jedną dla osoby potrzebującej wsparcia Świętej lub osoby nieznanej, napotkanej po Mszy Św.

WTOREK – ŚWIĘTO Św. Brygidy, patronki Europy.

ŚRODA – o godz.19.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w jej intencjach oraz „10” różańca. Ta Msza Św. jest Mszą Św. zbiorową w intencjach: aktualnych, zapomnianych czy spóźnionych - zapisanych wcześniej na kartkach.

CZWARTEK – ŚWIĘTO Św. JAKUBA, apostoła i wspomnienie Św. KRZYSZTOFA, patrona kierowców. Po Mszy Świętych poświęcenie wszelkich pojazdów i aut. Doroczna KOLEKTA dnia będzie zbiórką wdzięczności za bezpieczną dotąd jazdę. Zbiórka: „1 grosz za 1 km jazdy” to pomoc dla misjonarzy w zakupie środków transportu.
Od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji: z prośbą z prośbą o przemianę serc i wzrost wiary dla naszych bliskich, którzy pogubili się w życiu i w Kościele.

PIĄTEK - po Mszy Św. o godz.6.oo w kościele p.w. NSPJ w centrum miasta wyrusza Gdyńska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. By wspierać w te dni pielgrzymów, u nas będą spotkania „Złotej Grupy” po Mszach Św. wieczornych. Zapraszamy!

Zabierajmy na wakacyjne wyjazdy i wysyłajmy bliskim, znajomym
foldery naszej parafii, by poprosić o „cegiełkę” pomocy i wsparcia
dla trwającej rozbudowy tutejszej świątyni.

UWAGA!
Trwają zapisy na nowy rok zajęć w Szkole Biblijnej naszej Archidiecezji, która została stworzona dla dorosłych, zainteresowanych pogłębieniem wiedzy na temat Pisma Świętego. Pełny kurs trwa 2 lata. Zajęcia będą się w Gdańsku lub w Gdyni. Informacje są na stronie www.szkolabiblijna.gda.pl

Wypoczywającym z Bogiem, a nie bez Niego
życzymy radości
oraz wytchnienia duszy i ciała!