Niedziela 22.07.2018

22.07.2018 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Poniedziałek – ŚWIĘTO Św. Brygidy, patronki Europy.

Środa – ŚWIĘTO Św. JAKUBA, apostoła oraz wspomnienie Św. KRZYSZTOFA, patrona kierowców. Podczas Mszy Świętych błogosławieństwo i poświęcenie wszelkich pojazdów i aut.

Doroczna KOLEKTA tego dnia będzie zbiórką wdzięczności wobec Boga za bezpieczną dotąd jazdę. „1 grosz za 1 km jazdy” to pomoc dla polskich misjonarzy w zakupie środków transportu.

O godz.19.oo – NOWENNA do MBNP z Mszą Św. w jej intencjach oraz „dziesiątkiem” różańca. Ta Msza Św. jest Mszą Św. zbiorową w intencjach: aktualnych, zapomnianych czy spóźnionych - zapisanych wcześniej na kartkach.

Czwartek – po Mszy Św. o godz.6.oo w kościele p.w. NSPJ w centrum miasta wyrusza ( ok. godz.7.3o ) Gdyńska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. By wspierać w te dni pielgrzymów, u nas będą spotkania „Złotej Grupy” po Mszach Św. wieczornych. Zapraszamy!

Od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA z prośbą o opieką niebios dla wszystkich wędrujących do tronu Maryi w Jej sanktuariach.

Przyszła niedziela – jak w każdą 5 niedzielę miesiąca, dodatkowa KOLEKTA BUDOWLANA, przeznaczona na przyszłą rozbudowę tutejszej świątyni. Polecamy to dzieło życzliwości oraz szczerej ofiarności Parafian i Gości!

 

Zabierajmy na wakacyjne wyjazdy foldery naszej parafii,
by poprosić Życzliwych o „cegiełkę” pomocy i wsparcia
dla przyszłej rozbudowy świątyni.

 

Wypoczywającym z Bogiem, a nie bez Niego
życzymy radości oraz wytchnienia duszy i ciała!