Niedziela 23.04.2017

23.04.2017 II NIEDZIELA WIELKANOCNA
- MIŁOSIERDZIA BOŻEGO - 72 TYDZIEŃ MIŁOSIERDZIA –

Dzisiaj – po Mszach Św. zbiórka na pomoc dla Syrii, którą prowadzi Caritas Polska.
Zapraszamy na GODZINĘ MIŁOSIERDZIA tj. modlitwę o godz.15.oo. Przez udział w tym nabożeństwie i spełnieniu zwykłych warunków można uzyskać odpust zupełny.
Modlitwą ogarnijmy też parafię z Redłowa w dniu Jej Odpustu.

Poniedziałek – UROCZYSTOŚĆ Św. Wojciecha, patrona Polski i Archidiecezji Gdańskiej. Po wieczornej Mszy Św. spotkanie WSPÓLNOTY MIŁOSIERDZIA. Zapraszamy wszystkich czcicieli Jezusa Miłosiernego!

Wtorek – ŚWIĘTO Św. Marka, ewangelisty.

Środa - o godz.18.oo NOWENNA do MBNP, Msza Św. i „10” różańca. Po modlitwie spotkanie wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Zapraszamy wszystkich czcicieli Maryi!

Czwartek – cotygodniowa, wieczorna GODZINA ŚWIĘTA adoracji do 19.3o z prośbą o dary Bożej łaski dla odmawiających wiernie koronkę lub różaniec.

Sobota – ŚWIĘTO Św. Katarzyny Sieneńskiej.

Przyszła niedziela – po wieczornej Mszy Św. comiesięczne spotkanie wszystkich rodziców naszych Kandydatów do BIERZMOWANIA.
Niedziela ta jest niedzielą BIBLIJNĄ. To doroczna zachęta do lektury daru Bożego jakim jest Pismo Święte. W tym roku zachęcamy do lektury Listu Św. Pawła do Galatów. Na kwadrans przed każdą Mszą Św. odczytamy fragmenty tego listu.
Odpustu zupełnego udziela się wiernemu, który przy spełnieniu zwykłych warunków z tekstu zatwierdzonego przez kompetentną władzę przynajmniej przez pół godziny będzie czytać Biblię z szacunkiem należnym Słowu Bożemu i na sposób lektury duchownej (krócej czytane, słuchane – odpust cząstkowy).

UWAGA!

Na JAŁMUŻNĘ wielkopostną dla bezdomnych Gdyni zebraliśmy 2.290,64,-

NARZECZENI są zobowiązani załatwiać sprawy w biurze parafialnym najpóźniej na 3 miesiące przed ślubem. KURS przedmałżeński - bezpośrednie przygotowanie do Sakramentu prowadzony jest we wtorki o godz.19.oo w parafii p.w. MB Bolesnej w Orłowie. ZAPOWIEDZI przedślubne – (wg PK - kan.1069) wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi.

JUBILEUSZOWE MISJE PARAFIALNE: 11 – 18 CZERWCA 2017

MODLITWA O ŁASKI MISYJNE
(do wspólnego i osobistego odmawiania od Niedzieli Miłosierdzia)

Boże Stworzycielu nieba i ziemi, Ojcze Jezusa i nasz Ojcze, prosimy Cię o błogosławieństwo dla Misji świętych. Niech ten czas będzie dla wszystkich mieszkańców naszej parafii darem łaski i miłosierdzia.
Panie Jezu Chryste, pełnio czasu i Królu wieków otwórz nasze umysły na Twoje Słowo, które do nas kierujesz, abyśmy potrafili wprowadzić je w nasze codzienne życie. Pomóż nam być świadkami Twojej miłości i przebaczenia dla tych, wśród których żyjemy.
Duchu Święty, odnów cały świat i oblicze nasze parafii. Spraw, abyśmy byli prawdziwą wspólnotą Kościoła, mieli jedno serce i jednego ducha. Niech ten czas stanie się łaską powrotu do miłości Ojca, który nieustannie czeka na swe dzieci.
Maryjo, Matko Boża Miłosierdzia, bądź Matką tych świętych Misji.
Św. Karolu Boromeuszu, nasz patronie, módl się za nami. AMEN