Niedziela : 19.07.2015

19.07.2015 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Środa – o godz.19.oo – NOWENNA do MBNP z Mszą Św. w jej intencjach oraz „dziesiątkiem” różańca. To także dzień parafialnej, comiesięcznej modlitwy ze Św. JANEM PAWŁEM II.

Czwartek – Święto Św. BRYGIDY, Patronki Europy. Od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o wzrost chrześcijańskiej wiary i odwagi w jej obronie wśród europejczyków.

Sobota - Święto Św. JAKUBA, Apostoła i wspomnienie Św. KRZYSZTOFA, Patrona kierowców.
Po Mszach Św. - błogosławieństwo i poświęcenie pojazdów (aut, motocykli, rowerów). Doroczna KOLEKTA będzie zbiórką wdzięczności wobec Boga za bezpieczną dotąd jazdę. „1 grosz za 1 km jazdy” to pomoc w zakupieniu środków transportu dla misjonarzy.

Przyszła niedziela – po Mszy Św. o godz.6.oo z kościoła p.w. NSPJ w Gdyni wyruszy Jubileuszowa XXX GDYŃSKA PIESZA PIELGRZYMKA do Częstochowy ( informacje na plakatach ). Zachęcamy do udziału!
Przygotujmy też karteczki z intencjami jakie chcielibyśmy powierzyć modlitwie pielgrzymów!
Wspierajmy wspólnie w te dni pielgrzymów naszą modlitwą w tzw. „Złotej Grupie Pielgrzymkowej” tj. grupie osób, które spotykać się będą o godz.20.3o w naszej świątyni.

Wypoczywającym z Bogiem, a nie bez Niego życzymy radości oraz wytchnienia duszy i ciała !

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE (19.07.):

18/ Andrzej BRZUCHALSKI (Gryfa P.52) - Paulina MARCINIAK (Sojowa 28) ślub – Gdynia
19/ Maciej MIELEWSKI (Górn. 18) - Karolina MAKAREWICZ (Swarzewska 22) ślub – Gdynia

Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca ( K.P.K. kan. 1069 )

P.S. Serdecznie prosimy o wsparcie finansowe (nawet w formie pożyczki!) na spłatę zadłużeń inwestycyjnych!
Zachęcamy do zabrania na wakacyjne wyjazdy folderów naszej parafii, by poprosić kogoś w naszym imieniu o „cegiełkę” pomocy.