Niedziela 30.06.2019

30.06.2019 XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj (5. niedziela miesiąca) – tradycyjna DODATKOWA KOLEKTA BUDOWLANA na trwające prace. Dziękujemy za zrozumienie i „cichą” ofiarność!!!

Decyzją J.E.Ks. Arcybiskupa, ks.Adam Klajnys odchodzi dzisiaj do par. p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Sopocie. Dziękujemy za duchową opiekę nad grupami: Biblijną, Domowym Kościołem, Ziemią Maryi, zespołami muzycznymi, chorymi i Bierzmowanymi. W pamięci pozostaną: piękno modlitw na nabożeństwach, jego śpiew i „głośne kolanko” przy klękaniu J. Duchu Święty ubogacaj go w kapłaństwie. Dziękujemy!
Od jutra pracę rozpocznie u nas ks.Marek Krampa (27 lat kapłaństwa). Witamy serdecznie i życzymy pod opieką Św. Karola wielu łask Bożych na dzieło posługi wśród nas. Obu księżom życzymy: „Szczęść Boże!”

PONIEDZIAŁEK – od tego dnia do końca sierpnia Msze Św. wieczorne będą o 19.oo!

ŚRODA – ŚWIĘTO Św. Tomasza, apostoła. O godz.19.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. w jej intencjach zapisanych wcześniej na kartkach i „dziesiątkiem” różańca.

DNI  EUCHARYSTYCZNE lipca:
Spowiedź Św. – czwartek, piątek od godz.18.3o.

I CZWARTEK  – od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o święte powołania z parafii oraz o uzdrowienie dla cierpiących na duszy i ciele. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji. Podczas Mszy Św. wieczornej – uczczenie Relikwii Św. Karola.

I PIĄTEK - od godz. 9.oo sakramentalne odwiedziny u CHORYCH. W czasie wakacji i urlopu nie opuszczajmy tej ważnej lekcji Serca Bożego o prawdziwej miłości!

I SOBOTA – od godz. 9.oo sakramentalne odwiedziny u CHORYCH. Rano uczcimy Niepokalane Serce Maryi oraz odmówimy różaniec wynagradzający. Spełnijmy prośbę Maryi o oddanie Jej Sercu 5 takich sobót!

NIEDZIELA – Suma parafialna odprawiona zostanie w intencji wszystkich „małych”   i „dużych” zaangażowanych w Boże Ciało i jego Oktawę! Dziękujemy Wam!
Zapraszamy na „karolowe” PĄCZKI.

W świątyni obowiązuje z szacunku dla świętości strój wygodny, ale nie swobodny, a z szacunku dla Boga i modlących się – punktualność!

Prosimy o zabranie na wszelkie wyjazdy folderów naszej parafii,
by poprosić życzliwych o „cegiełkę” pomocy.
Pomóżcie zebrać środki na rozbudowę kościoła!
Prosimy o wsparcie nawet w formie pożyczki!

Gościom oraz parafianom życzymy
miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku z Bogiem w sercu!