Niedziela 02.12.2018

02.12.2018  I  NIEDZIELA  ADWENTU
POCZĄTEK  NOWEGO  ROKU  KOŚCIELNEGO
„W mocy Bożego Ducha”

 

Dzisiaj – zapraszamy na „karolowego” PĄCZKA.

RORATY – Msze Św. ku uczczeniu NMP jako duchowe rekolekcje, będą codziennie (bez niedziel) o godz.6.15 dla wszystkich! Nie będzie Mszy Św. o godz. 7.3o! Przynośmy LAMPIONY! W ramach naszej adwentowej pomocy bliźnim, prosimy o składanie ofiar do puszki Św. Antoniego na wsparcie gdyńskiego Schroniska dla bezdomnych Osób i Rodzin.
Są do nabycia za dobrowolną ofiarę poświęcone OPŁATKI, by przy składaniu życzeń było obecne błogosławieństwo Boże! Tego nie gwarantują opłatki ze sklepu !
Wigilijne ŚWIECE Caritasu są po 6,- i 16,-

ŚRODA – o godz. 18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątek” różańca.

I CZWARTEK - wieczorem uczcimy Relikwie Św. Karola. Do godz.19.3o - GODZINA ŚWIĘTA - z Niepokalaną poprosimy o łaskę uzdrowienia dla cierpiących na duszy i ciele oraz o nowe powołania z parafii. SPOWIEDŹ ŚW.: 17.45 – 19.3o

I PIĄTEK – od godz.9.oo z posługą sakramentalną, swoich CHORYCH odwiedzi ks. Arkadiusz. Spowiedź Św. od godz.17.3o. Wspólne uwielbienie i uczczenie Serca Jezusowego o godz.6.15 lub 18.oo.

SOBOTA - UROCZYSTOŚĆ Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy Św. wieczornej – błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa.

Matka Boża, Róża Duchowa objawiając się 08.12.1947 w Montichiari (Włochy), pielęgniarce Pierinie Gilli prosiła, by pamiętać o GODZINIE ŁASKI dla całego świata „...dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaska Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.”  W tym dniu członkowie ŻYWEGO RÓŻAŃCA mają przywilej, by uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny!
Od 12.oo – 13.oo nasza świątynia będzie otwarta!

Przyszła NIEDZIELA – kolekta BUDOWLANA. Polecamy ją chrześcijańskiej przychylności i ofiarności. W Polsce obchodzimy XIX Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. – zbiórka do puszek na wsparcie tego dzieła.
Młodzież prosimy o obecność i zaangażowanie na Mszach Św. wieczornych w niedziele, bo one są przeznaczony głównie dla Was!

KOLĘDY tj. odwiedziny duszpasterskie na 2019 rok, zaczniemy od 27.12.br (od ul.Gryfa Pom.). By nie naruszyć czyjejś „anonimowości” odwiedzimy wszystkich, którzy przyjmowali nas przez ostatnie 3 lata. Pierwszą kolędę (także po 3 latach nieobecności!), zmianę adresu prosimy zgłosić! Dziękujemy za grzeczność, kulturę wszystkim, którzy pożegnali się wyprowadzając się z osiedla i tym, którzy przywitali się jako nowi parafianie!

W minionym tygodniu pożegnaliśmy na drogę ku wieczności Krzysztofa Kreft, lat 37, zam. przy ul. Lipowej 14. „Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj mu wieczne spoczywanie!”

 

Św. Karolu, wspieraj nas,
w życiu, w modlitwie, w budowy czas!