Niedziela 10.09.2017

10.09.2017 XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W dniu wczorajszym Sakrament Małżeństwa przyjęli w naszej świątyni: Agnieszka ZAWADZKA i Mateusz JABŁOŃSKI. Nowożeńcom życzymy szczęścia oraz wzrastania w miłości pod opieką Św. Rodziny. Szczęść Boże Młodej Parze!

Dzisiaj - KOLEKTA BUDOWLANA na przyszłą rozbudowę świątyni. Dziękujemy bardzo wytrwałym ofiarodawcom i wspierającym nas w realizacji tego trudnego planu.
Dzisiaj rozpoczynamy kolejny TYDZIEŃ WYCHOWANIA w Kościele Polskim pod hasłem: „Maryja Wychowawczynią pokoleń”.

Wtorek – po Mszy Św. wieczornej spotkanie Wspólnoty MIŁOSIERDZIA. Od tego dnia rusza KURS PRZEDMAŁŻEŃSKI w parafii MB Bolesnej w Orłowie. Spotkania dla narzeczonych we wtorki o godz.19.oo w tamtejszej salce.

Środa o godz.19.3o - NOWENNĄ do MBNP i różańcem rozpoczniemy kolejny WIECZÓR FATIMSKI. O godz.20.oo – Msza Św. z procesją światła i z figurą Maryi. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych czcicieli Maryi! Nie ma Mszy Św. o 18.oo!

Czwartek - ŚWIĘTO Podwyższenia Krzyża Świętego. Można przynieść krzyże do poświęcenia, by nie zabrakło ich w katolickich domach i na kolędzie. Po wieczornej Mszy Św. do 19.3o GODZINA ŚWIĘTA – z prośbą o odwagę wiary dla naszych mieszkańców i wierność Krzyżowi naszego Zbawiciela. W trakcie - Spowiedź Św. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji. Po adoracji o godz. 19.45 w kawiarence - spotkanie wspólnoty ewangelizacyjnej ZIEMIA MARYI.

Piątek – z NMP Bolesną pomódlmy się za wspólnotę z Orłowa w dniu jej Odpustu.

Przyszła niedziela - pierwsze spotkania: z rodzicami dzieci komunijnych klas III wraz z Mszą Św. o godz.11.oo; z rodzicami i kandydatami do Bierzmowania tj. gimnazjalistów klas III z Mszą Św. o godz.18.oo. Sakramenty święte zgodnie z Prawem Kościoła, dzieci i młodzież mają obowiązek przyjmować w rodzinnej parafii! Zapisy tylko do połowy października !!!

W niedzielę zapraszamy do południa na domowe wypieki parafianek i parafian!

------------------------------------------------------------------------------------------

Dzieci i młodzież, studentów i dorosłych zapraszamy do GRUP parafialnych w których angażując się dla dobra parafii i Kościoła powszechnego pokonujemy razem pokusę fałszywej, niechrześcijańskiej anonimowości. Wierni i kapłani potrzebują Waszego wsparcia w modlitwie, śpiewie i służbie!

BIURO parafialne czynne: poniedziałki i czwartki: 19.oo – 19.3o; soboty: 11.oo – 12.oo

 

W tygodniu pożegnaliśmy na drogę ku wieczności naszych zmarłych parafian:
Rajmunda SZCZYPIŃSKIEGO; lat 89; zam. przy ul. Gryfa Pom. 56;
Mikołaja PLUCIŃSKIEGO; lat 19; zam. przy ul. W. Szefki 17.
Adama PAPROCKIEGO; lat 29; zam. przy ul. Gryfa Pom.79.
Krystynę KOSZAŁKA; lat 77; zam. przy ul. Lipowej 42.
„Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj im wieczne spoczywanie!”
DZIĘKUJEMY wspaniałym sąsiadom za obecność na tej pożegnalnej modlitwie oraz za chrześcijańską postawę wsparcia dla pogrążonych w żałobie!