Niedziela 17.03.2019

17.03.2019 II  NIEDZIELA  WIELKIEGO  POSTU

Dzisiaj – rozpoczynamy Parafialne REKOLEKCJE wielkopostne! Przeżyjmy licznie oraz owocnie pod opieką o.Marka ten święty czas zaufania Bogu, który zbawia! Prosimy o zapoznanie się z programem tych Bożych Lekcji.
Po Mszach Św. - zbiórka na misyjne dzieło Kościoła „Ad Gentes”.
Zapraszamy też jak co miesiąc do kawiarenki na DOMOWE WYPIEKI! Dziękujemy ofiarodawczyniom za ten słodki dar.
GORZKIE  ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz.17.oo.

PONIEDZIAŁEK – zapraszamy narzeczonych, małżonków i rodziców na rekolekcyjną modlitwę z nauką o godz.20.oo. To wigilia uroczystości Św. Józefa, Oblubieńca!

WTOREK - UROCZYSTOŚĆ Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Po Mszy Św. o godz.10.oo krótka modlitwa przy kapliczce Świętego na ul. Lipowej (przy pętli).

CZWARTEK - wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji do godz.19.3o ofiarujemy z prośbą: niech Duch Święty pobudzi nas do modlitwy, by Jezus nie był osamotniony jak w Ogrójcu. „…Jednej godziny nie mogłeś czuwać? Czuwajcie i módlcie się, abyście nie ulegli pokusie…”(Mk 14,37-38)

PIĄTEK – dzień naszej modlitwy ze Św. Ritą. Zachęcamy do udziału w DRODZE KRZYŻOWEJ! Dzieci, a zwłaszcza komunijne zapraszamy na godz.17.15, a kandydatów do Bierzmowania o godz.18.3o.

NIEDZIELA – po Mszach Św. można będzie nabyć „muzyczną cegiełkę” na rozbudowę naszego kościoła. Będzie to płyta, autorem i kompozytorem której jest nasz organista pan Igor Jankowski. Album zawiera utwory religijne w wykonaniu popularnych trójmiejskich muzyków. Płytę poleca wydawnictwo EMPIC i Tomasz Łosowski  z zespołu Kombi. Kosz:30 zł.
Na spotkanie formacyjne wraz z Mszą Św. o godz.18.oo zapraszamy RODZICÓW kandydatów do Bierzmowania (Bierzmowanie – 8 maja)

Ze Św. Karolem i Św. Antonim w naszym dziele „Świąteczny Dar Serca” podzielmy się JAŁMUŻNĄ na rzecz chorych, starszych i samotnych z parafii oraz schroniska dla bezdomnych gdynian. Ofiary wrzucajmy do skarbony Św. Antoniego!

ZAPRASZAMY z radością na wspólne parafialne wyjazdy:
1. Niepokalanów:  18.05. (sobota), koszt: 120,-
2. Ojców, Kraków, Łagiewniki, Kalwaria Zebrzydowska, Wadowice: 19-21.07. , koszt: 420,-
3. Bośnia i Hercegowina - Chorwacja; m.in. Riviera Makarska,
Medjugorie, Mostar…:  20 – 29.09.br, koszt: 750,- i 250 euro

Informacje i zapisy: Pani Elżbieta; tel. 507 081 791  lub ks.Proboszcz