Niedziela – 26.04.2015

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
- Dobrego Pasterza –

 

Dzisiaj – rozpoczynamy TYDZIEŃ MODLITW O POWOŁANIA do Służby Bożej w Kościele.
W ramach pomorskiej akcji POLA NADZIEI, po Mszach Św. wolontariusze trójmiejskich hospicjów zbierają datki, które zasilą hospicyjny budżet.

Środa – ŚWIĘTO Św. Katarzyny Sieneńskiej, Patronki Europy. O godz.18.oo - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i dziesiątkiem różańca.
Po modlitwie – spotkanie wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Zapraszamy wszystkich bez względu na wiek i stan do żywej, codziennej modlitwy z Maryją!
Czwartek – wieczorna GODZINA ŚWIĘTA adoracji – z prośbą o opiekę Bożą i opiekę Maryi nad naszą Ojczyzną i naszym narodem.

DNI EUCHARYSTYCZNE - maja :
I Piątek – od godz.8.3o – sakramentalne odwiedziny u CHORYCH.
Spowiedź Św. - od godz.17.30 dla wszystkich (codziennie jest kwadrans przed Mszą Św.) Małych i młodych zapraszamy na wspólną Mszę Św. o godz.18.oo
Tego dnia zgodnie z dyspensą Biskupów Polskich nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych! Również tego dnia rozpoczynamy nabożeństwa majowe.
NABOŻEŃSTWA MAJOWE ku czci Maryi:
w tygodniu z Mszą Św. o godz.18.oo
(dzieci i gimnazjaliści tylko w środy o godz.17.15)
w niedziele poza świątynią o godz.16.oo:
10 / 17 maja - przy Źródle Marii (za wiaduktem)
24 maja – przy kapliczce Św. Józefa na ul. Lipowej 37
31 maja – przy krzyżu na ul. Lipowej 14

I Sobota – ( zgodnie z dekretem Stolicy Apostolskiej ) UROCZYSTOŚĆ NMP KRÓLOWEJ POLSKI. Msze Św.:
8.oo; 10.oo – z oddaniem Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi; 19.oo!

Przyszła niedziela ( 3 maja ) – po Mszach Św. zbiórka na nasze SEMINARIUM w Oliwie. (roczna opłata parafii to 6.ooo,- czyli 1,- za mieszkańca).
Tradycyjnie o godz.15.oo przy Źródle Maryi (za obwodnicą) KASZUBSKIE NABOŻEŃSTWO majowe oraz Festyn Rodzinny organizowany przez Radę Dzielnicy.

UWAGA!
Za zgodą wielu parafian Msze Św. wieczorne w niedziele maja będą nie o godz. 17.oo ale o godz. 19.oo ! Prosimy zamawiających intencje o zwrócenie uwagi!

Prosimy o zapisy dzieci na Rocznicę I Komunii po Mszach Św. i w tygodniu w biurze (na kartce imię i nazwisko, telefon i czy umie śpiewać).