Niedziela 23.07.2017

23.07.2017 XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj – serdecznie witamy nowego Wikariusza naszej parafii – ks. Arkadiusza WARSZYŃSKIEGO ( 20 lat kapłaństwa ), który przybył po 3 latach pracy w parafii Miłosierdzia Bożego w Gdańsku – Migowie. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Św. Karola na kolejne lata duszpasterskiego dzieła wśród nas!

Wtorek – ŚWIĘTO Św. Jakuba, apostoła oraz wspomnienie Św. Krzysztofa, patrona kierowców. Podczas Mszy Świętych poświęcenie wszelkich pojazdów i aut.

Środa – po Mszy Św. o godz.6.oo ( ok. godz.7.3o ) w kościole p.w. NSPJ w centrum miasta wyrusza Gdyńska Piesza Pielgrzymka do Częstochowy. By wspierać w te dni pielgrzymów, u nas będą spotkania „Złotej Grupy” po Mszach Św. wieczornych. Zapraszamy!
O godz.19.oo – NOWENNA do MBNP z Mszą Św. w jej intencjach oraz „dziesiątkiem” różańca. Ta Msza Św. jest Mszą Św. zbiorową w intencjach: aktualnych, zapomnianych czy spóźnionych - zapisanych wcześniej na kartkach.

Czwartek – od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o opieką Aniołów i Archaniołów dla pielgrzymów idących do tronu MB Częstochowskiej.

Przyszła niedziela – jak w każdą 5 niedzielę miesiąca, dodatkowa KOLEKTA BUDOWLANA, przeznaczona na przyszłą rozbudowę tutejszej świątyni. Polecamy to dzieło życzliwości oraz szczerej ofiarności Parafian i Gości!

 

Zabierajmy na wakacyjne wyjazdy foldery naszej parafii, by poprosić życzliwych o „cegiełkę” pomocy i wsparcia przyszłej rozbudowy świątyni.

UWAGA: z racji dużego prawdopodobieństwa Mszy św. prymicyjnej naszego diakona Tomasza, która może być 20 maja w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, wyjątkowo w przyszłym roku I Komunia Św. będzie u nas 13 maja!

 

Wypoczywającym z Bogiem, a nie bez Niego
życzymy radości oraz wytchnienia duszy i ciała!

 

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Poznaj naszą parafię pomóż zebrać fundusze na rozbudowę tutejszej świątyni! J