Niedziela 24.05.2020

24.05.2020 UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 

Ostatnie nabożeństwa MAJOWE:
w tygodniu z Mszą Św. o g.18.oo;
w niedziele - z Sumą o g. 9.3o

 

Dzisiaj – trwajmy razem na modlitwie 9-dniowej NOWENNY do Ducha Świętego. Ten tydzień zakończy okres wielkanocny, więc skorzystajmy z sakramentów: pojednania i komunii św.! SPOWIEDŹ ŚW. – każdego dnia o 7.15 i o g.17.3o.
Prosimy o punktualność!

 

WTOREK – DZIEŃ MATKI. Modlitwą i bliskością ogarnijmy nasze rodzicielki.

 

ŚRODA - o g.18.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w jej intencjach oraz „dziesiątek” różańca.

 

CZWARTEK – wieczorna GODZINA ŚWIĘTA adoracji do 19.oo z prośbą: by zagubieni w życiowym powołaniu i we wierze przylgnęli z pokorą i ufnością w pierwsze soboty miesiąca do Niepokalanego Serca Maryi, Matki.
Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji. SPOWIEDŹ ŚW. – w czasie adoracji.

 

SOBOTA – wieczorem Wigilia przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlitwę Kościoła zakończy Msza Św. o północy w gdańskiej Bazylice Mariackiej.

 

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO.
SUMA parafialna o g. 9.3o odprawiona zostanie w intencji wszystkich naszych GRUP PARAFIALNYCH.
Zapraszamy Bierzmowanych w historii parafii i kandydatów, oczekujących na nowy termin przyjęcia sakramentu, do włączenia się dzięki mediom we wspólną modlitwę parafii oraz całego Kościoła o g.18.oo!
Po tej Mszy Św. do g.20.oo będzie ADORACJA WDZIĘCZNOŚCI za dar Ducha Świętego, który jest siłą Kościoła przez wieki. To będzie nasz doroczny Wieczór UWIELBIENIA z darem błogosławieństwa na wzór „lourdzki”.
Ta niedziela jest piątą miesiąca – więc zbierana będzie tradycyjna, dodatkowa KOLEKTA BUDOWLANA. Prosimy o „cichą” tj. banknotową pomoc. Sądzimy, że każdego stać na dar najmniejszego nominałem banknotu, by oddać go na Chwałę Boga i dla czci Patrona. DZIĘKUJEMY!

Od dzisiaj w salce można po Mszach Św. nabywać za symboliczną „cegiełkę”- „10 złotych dla świątyni” książki religijne, używane i nowe.

 

P.S.

Starszych i chorych prosimy: „ZOSTAŃCIE jeszcze w DOMU, by chronić siebie i bliźnich!” Młodych i zdrowych zachęcamy: „Zdobywajcie się na odwagę i wracajcie do świątyni Pana i Boga, dawcy pokoju i zbawienia!”
Obecni (60 osób) kierując się wiarą i rozumem muszą dla bezpiecznej odległości zająć wyznaczone czerwoną taśmą! miejsca oraz zakryć usta i nos!
Będący w domach, bierzcie udział w Mszy Św. w mediach!
Dziękujemy za zrozumienie i pełną szacunku dla innych postawę!