Niedziela 29.01.2017

29.01.2017 IV NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj – dziękujemy z serca za złożone tradycyjnie w 5 niedzielę miesiąca ofiary BUDOWLANE. Nadal trwają prace przy renowacji złoceń w kościele.

Środa - wracamy do stałego porządku Mszy Św. w tygodniu (8.oo; 18.oo) i urzędowania Biura (po Mszach Św. wieczornych do 19.oo)!
O godz.18.oo - NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątek” różańca.
Po modlitwie spotkanie Wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Zapraszamy wszystkich chętnych do tej „żyjącej” Rodziny Maryi!

DNI EUCHARYSTYCZNE - lutego:

I czwartek - ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO (MB Gromnicznej). Msze Św. z poświęceniem gromnic o godz.10.oo; 18.oo. To Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Kolekta jest na żeńskie klasztory kontemplacyjne w Grabowcu, Orłowie i Żarnowcu.
Wieczorem uczcimy RELIKWIE Św. Karola, a GODZINĘ ŚWIĘTĄ do 19.3o ofiarujemy prosząc o cud uzdrowienia dla chorych oraz Boże pocieszenie dla cierpiących na duszy i ciele.
Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa i dobrowolne wyrzeczenia ofiarujmy w tej intencji. W czasie adoracji – Spowiedź Św.

I piątek – wspomnienie Św. BŁAŻEJA patrona chorób gardła. Dla chorych udzielane będzie błogosławieństwo tzw.„Błażejkami”.
Od godz.9.oo sakramentalne odwiedziny u CHORYCH. Zgłaszajmy tych, którzy sami nie mogą przyjść do kościoła!
Małych i młodych, a zwłaszcza KANDYDATÓW do Bierzmowania zapraszamy na Mszę Św. o godz.18.oo. Po Mszy Św. – spotkanie kandydatów w salce.
Spowiedź Św. dla wszystkich – od 17.3o. Przypominamy! Najważniejsze w tym dniu jest przyjęcie Komunii Św. Spowiedź Św. może być wcześniej!

I sobota – rano comiesięczne wynagrodzenie Niepokalanemu Sercu Maryi.

Przyszła niedziela – we wspomnienie Św. AGATY na wszystkich Mszach Św. pobłogosławimy przyniesione CHLEBY – znak dobroci. Zapraszamy też do kawiarenki na „karolowego” PĄCZKA.
W dniu wczorajszym pożegnaliśmy na drogę ku wieczności: śp. Dariusza Panasiuk, lat 55, zam. przy ul. Gryfa Pomorskiego 58 i śp. Teresę Kalinowską, lat 80, zam. przy ul. Damroki 15. „Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj im wieczne spoczywanie!”