Niedziela 26.11.2017

26.11.2017 UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA
KRÓLA WSZECHŚWIATA

 

Dzisiaj - kolekta jest na potrzeby naszego Seminarium Duchownego w Oliwie.
Za dobrowolną ofiarę dostępne są poświęcone OPŁATKI wigilijne. To ważne, by w katolickim domu przy składaniu świątecznych życzeń było obecne błogosławieństwo Boże! Tego nie gwarantuje opłatek ze sklepu !

Środa o godz. 18.oo - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w jej intencjach i „dziesiątkiem” różańca. Po modlitwie – spotkanie WSPÓLNOTY ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Zapraszamy chcących wielbić Boga i Maryję oraz pomagać ubogim na duchu tą prostą i skuteczną modlitwą. Zapraszamy też rodziców, którzy wyrazili chęć włączenia się w nieustanną modlitwę za swoje dzieci jako Róża Rodziców!

Czwartek – ŚWIĘTO Św. Andrzeja, Apostoła. Po Mszy Św. wieczornej GODZINĘ ŚWIĘTĄ do 19.3o ofiarujemy niebiosom w intencji: „Boże rozpalaj nasze serca ogniem Twojej miłości, abyśmy zakorzenieni i ugruntowani we wierze, mogli dobrze przygotować się na przyjście Pana Jezusa.” Modlitwy poprowadzi wspólnota ZIEMIA MARYI. Obowiązkową w piątek wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji.
Jak co tydzień w czasie adoracji okazja do Spowiedzi Św. Zapraszamy!

DNI EUCHARYSTYCZNE grudnia:

I Piątek – od godz.9.oo sakramentalne odwiedziny u zgłoszonych CHORYCH. Spowiedź Św. od godz.17.3o. Dzieci i młodzież zapraszamy na wspólne uwielbienie i uczczenie Serca Jezusowego o godz.18.oo. Wspólnie zaakcentujemy też naszą prośbę o moc Bożą i obudzenie na nowo zapału w posłudze ołtarza dla ministrantów i lektorów!

I Sobota – rano uczcimy Mszą Św. i różańcem wynagradzającym Niepokalane Serce Maryi.

Przyszła niedziela – to początek ADWENTU i Roku Liturgicznego (kościelnego). Zapraszamy na „karolowego” PĄCZKA.
Zbliżający się Adwent przeżyjmy jako duchowe rekolekcje przedświąteczne. RORATY - Msze Św. ku czci Maryi, odprawiane będą codziennie (bez niedziel i świąt) o godz.6.3o. Nie będzie w te dni o godz.8.oo !

Dzieci i Gimnazjalistów zapraszamy - w poniedziałki, środy, piątki, a Młodzież w pozostałe dni. Przynośmy LAMPIONY!
W tegorocznym, krótkim Adwencie w zamian za przygotowanie paczek w naszej charytatywnej akcji ŚWIĄTECZNY DAR SERCA, prosimy o składanie ofiar do puszki Św. Antoniego na wsparcie gdyńskiego Schroniska dla bezdomnych Osób i Rodzin (tak było w Wielkim Poście!).

W dniu wczorajszym J.E.Ks. Biskup Wiesław Szlachetka ustanowił parafianina Bartosza Podgórskiego kolejnym Ceremoniarzem naszej diecezji i parafii. Gratulujemy i liczymy na owocną, gorliwą służbę dla chwały Bożej.