Niedziela 27.10.2019

27.10.2019 XXX  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

 

Dzisiaj – pamiętajmy o wdzięcznej modlitwie za parafię p.w. Św. Bernarda z Sopotu, która wspiera naszą budowę duchowymi i materialnymi „cegiełkami”.
Zachęcamy też do nabycia „Gościa niedzielnego” z artykułem o naszej wspólnocie!

 

PONIEDZIAŁEK – ŚWIĘTO ŚŚ. Apostołów: Szymona i Judy Tadeusza.

NABOŻEŃSTWA  RÓŻAŃCOWE: dla dzieci – w poniedziałek i wtorek o g.17.15; dla młodych i dorosłych – do czwartku z Mszą Św. wieczorną; rano - „dziesiątek”.

 

ŚRODA – o godz.18.oo Nowenna do MB Nieustającej Pomocy z różańcem i Mszą Św. Po modlitwie – spotkanie Wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Włączcie się i Wy do tej wspólnoty „żywej” modlitwy. Zapraszamy! Dziękujemy też wszystkim czcicielom Maryi za udział w nabożeństwach różańcowych. Nigdy nie będziecie sami!

 

CZWARTEK – wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji do g.19.oo ofiarujemy razem ze Wspólnotą ZIEMIA MARYI, prosząc o moc Serca Jezusowego dla duchowej odnowy w świętości i w pokorze.

 

I  PIĄTEK (1. listopada) - UROCZYSTOŚĆ  WSZYSTKICH  ŚWIĘTYCH.
(bez wotywy o Najświętszym Sercu Jezusowym)
Msze Św.: 7.3o; 9.3o; 11.oo i 12.3o (18.oo – NIE BĘDZIE!)
Z racji uroczystości nie obowiązuje nas tego dnia wstrzemięźliwość od mięsa!

Modlitwy na cmentarzu przy kościele Św. Wawrzyńca - od g.15.oo.
Przypominamy: Wierni w stanie łaski, gdy pobożnie nawiedzą kościół lub cmentarz, odmówią za zmarłych „Ojcze nasz” oraz „Wierzę w Boga”, mogą uzyskać i ofiarować za cierpiących w czyśćcu odpusty: zupełny (1 – 8.11.), cząstkowy (w inne dni).

 

I SOBOTA (bez wotywy o Niepokalanym Sercu Maryi) – wspomnienie Wszystkich WIERNYCH ZMARŁYCH (Zaduszki). Msze Św. - o g.10.oo i 18.oo. Po Mszach Św. – jeden „dziesiątek” różańca za zmarłych. BIURO będzie NIECZYNNE!

Zadbajmy, by przeżyć najbliższy czas jako wyjątkowe osobiste rekolekcje przed naszym parafialnym ODPUSTEM, który świętować będziemy w 10 listopada. Sumę o g.12.3o poprowadzi Ks. Kanonik dr Jerzy Więcek, Wikariusz Sądowy (oficjał) Gdańskiego Trybunału Metropolitalnego w Oliwie. Tradycyjnie będą też „karolowe pączki”, by słodko świętować wspólne imieniny.

Sakramentalne odwiedziny u CHORYCH będą – 8 i 9 listopada!

KOLĘDY a.d.2020 – rozpoczniemy już adwentowo 7 grudnia z racji najszybszych Ferii zimowych (od 13 stycznia).

Bardzo prosimy o materialne wsparcie budowy nawet w formie pożyczki!
(aktualności / budowa wieży)
Zbudujmy też STUDNIĘ w Afryce. Ofiary wrzucajmy do skarbonki Św. Antoniego. Na stypendialne „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy – 1.100,-