Niedziela 30.10.2016

30.10.2016 XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ ROCZNICY POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA
(naszego 04.11.2007)

Poniedziałek - Zapraszamy na ostatnie wieczorne nabożeństwo różańcowe oraz na Mszę św. za wszystkich, którzy mieli czas w tym miesiącu dla Maryi. Dziękujemy szczególnie rodzicom, którzy zadbali pomimo licznych obowiązków o spotkania swoich synów i córek z Bogiem i Maryją(ok.27 dzieci). Wasze Imiona zapisano w niebie!
Zapraszamy najmłodszych na BAL „Święty Zwycięża” (mile widziane przebranie za Anioła lub Świętego). O godz.18.3o spod krzyża misyjnego przy bramie udamy się razem w ORSZAKU Aniołów i Świętych do parafii Św. Wawrzyńca. (patrz plakaty)

Wtorek - UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze Św.: 8.oo; 9.3o; 11.oo i 18.oo. Modlitwy na cmentarzu przy kościele Św. Wawrzyńca - od godz.15.oo.
Przypominamy: Wierni, gdy pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych oraz w intencjach Ojca Św., mogą uzyskać i ofiarować za cierpiących w czyśćcu odpusty: zupełny (1 – 8.11.), cząstkowy (w inne dni).

Środa - WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH ( Zaduszki ).
Msze Św.: 10.oo; 18.oo – z Nowenną do MBNP i „dziesiątkiem” różańca.

DNI EUCHARYSTYCZNE listopada:

I czwartek – uczcimy Chrystusa Arcykapłana i relikwie naszego Patrona. Wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji do 19.3o ofiarujemy za zmarłych, którzy potrzebują naszej modlitwy tj. za dusze czyśćcowe. Obowiązkową w piątek wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.

I piątek – uczcimy Najświętsze Serce Jezusa, źródło prawdziwej i trwałej miłości.
Od godz.9.oo sakramentalne odwiedziny wśród zgłoszonych CHORYCH. O godz.18.oo – listopadowa Msza Św. ZBIOROWA za zmarłych (z udziałem najmłodszych i młodzieży)
SPOWIEDŹ ŚW. – kwadrans przed każdą Mszą Św., w czwartek 17.45 - 19.3o (gimnazjaliści i młodzież!), w piątek 17.3o – 18.3o (dzieci!). PRZYPOMINAMY, że najważniejsze w I piątek miesiąca jest przyjęcie Komunii Św.!

I sobota - o godz.8.oo Msza Św. z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz.14.oo – Msza Św. braci Kościelnej Służby Mężczyzn SEMPER FIDELIS naszej Archidiecezji. Zapraszamy solidnych młodzieńców i mężczyzn z rodzinami, by okazali, że na nich zawsze i wszędzie można liczyć !

Przyszła niedziela - ODPUST PARAFIALNY ku czci Św. Karola.
Suma - o godz.12.3o. Modlitwę poprowadzi Ks. Kan. Marek ADAMCZYK, nasz dziekan.
Zapraszamy też na „karolowego pączka”, by słodko świętować nasze imieniny (pączki po 2,5o,- będą dostępne przy bramie obok krzyża i w kawiarence). KOLEKTĘ odpustową i BUDOWLANĄ zarazem polecamy Waszej „cichej” ofiarności !

Zachęcamy do zakupienia i lektury dostępnych u nas katolickich czasopism: miesięczniki „Anioł Stróż”, „Mały Gość Niedzielny” (dla najmłodszych) oraz tygodnik „Gość Niedzielny” (dla młodych i dorosłych). Zabierajmy też do domu nasz biuletyn.
Czytając je, poznajemy lepiej rodzinę Kościoła, którą jesteśmy od Chrztu Św.!