Niedziela 08.07.2018

08.07.2018 XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA przeznaczona na przyszłą rozbudowę kościoła. Dziękujemy Wszystkim życzliwym za dzisiejsze wsparcie!

Środa – ŚWIĘTO Św. Benedykta, opata i patrona Europy. O godz.19.oo NOWENNA do Matki Bożej Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w intencjach zapisanych na kartkach. Po Mszy Św. „dziesiątek” różańca. Dziękujemy za dołączone dobrowolne ofiary mszalne oraz za ofiary z kolekty, która jest na kwiaty do świątyni.

Czwartek - XX ROCZNICA ERYGOWANIA (12.07.1998) naszej parafii tj. powołania do istnienia. Od godz.18.oo cotygodniowa GODZINA ŚWIĘTA z prośbą o dary Bożej łaski dla wszystkich, którzy tworzyli i tworzą tutejszą wspólnotę parafialną, dbają o modlitewną oraz sakramentalną więź z Bogiem i Kościołem.
Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji.

Zapraszamy na wspólną dziękczynną modlitwę!
Główne Jubileuszowe uroczystości odbędą się 16 sierpnia,
w dniu pierwszej Mszy Św. odprawionej w tej wspólnocie!

Piątek (13 lipca) – kolejny WIECZÓR FATIMSKI.
Nie będzie Mszy Św. o godz.19.oo! O godz.19.3o – modlitwa różańcowa. O godz.20.oo – Msza Św. z procesją „światła” (przynieśmy świece z osłonkami).

Przyszła niedziela – w Swarzewie k/Pucka doroczny odpust Matki Boskiej Szkaplerznej.

Witając Gości, życzymy im oraz naszym Parafianom,
miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku !
PAMIĘTAJMY! Nie ma wakacji od BOGA i bez BOGA!

PRZYPOMNAMY:

Usilnie prosimy o zabranie na wyjazdy czy wysyłanie znajomym folderów naszej parafii, by poprosić życzliwych o „cegiełkę” pomocy. Pomóżcie w taki sposób zebrać środki na rozpoczęcie wiosennej rozbudowy kościoła!

W świątyni obowiązuje z szacunku dla świętości strój wygodny, ale nie swobodny, a z szacunku dla Boga i modlących się – punktualność !
Nie bierze pełnego udziału we Mszy Św. osoba która: spóźnia się w czasie Ewangelii lub wychodzi przed błogosławieństwem końcowym!

Czytajmy nasz biuletyn i czasopisma religijne dostępne w naszej świątyni.

Zapowiedzi przedślubne: Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca (K.P.K. kan. 1069)