Niedziela 04.06.2017

04.06.2017 NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

(KONIEC OKRESU WIELKANOCNEGO)

Dzisiaj - UROCZYSTA I KOMUNIA ŚW. (10.oo; 12.oo). Do piątku dzieci będą obecne na Mszach Św. o godz.18.oo. Sobotnie zakończenie będzie w Swarzewie u stóp Maryi!
Dzisiaj Msze Św. o godz. 8.oo; 14.oo; 18.oo.

Mszą św. o godz.18.oo rozpocznie się WIECZÓR UWIELBIENIA JEZUSA w mocy Ducha Świętego! Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza Bierzmowanych!
Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusa są w tygodniu z Mszą św. wieczorną, a w niedziele z Sumą o godz. 9.3o.

Poniedziałek - ŚWIĘTO NMP Matki Kościoła i 18. Rocznica pobytu Św. Jana Pawła II w Gdańsku i Sopocie ( poświęcił kamień węgielny pod naszą świątynię ).

Wtorek – o godz.19.3o w kawiarence spotkanie KSM SEMPER FIDELIS oraz młodzieńców i mężczyzn gotowych pomóc w budowie ołtarzy Bożego Ciała lub w Służbie porządkowej na trasie PROCESJI – 15 i 17 czerwca (patrz program Misji).

Środa o godz.18.oo – NOWENNA do MBNP z Mszą Św. To Msza Św. zbiorowa w intencjach zapisanych na kartkach nowenny (mogą to być intencje mszalne dla których już nie ma terminu). Ofiary złożone wraz z kartką są ofiarą mszalną!

Czwartek – ŚWIĘTO Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ do 19.3o oraz piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w intencji świętości, duchowej mądrości i szczerej pobożności rodzin dzieci komunijnych. To też dzień wspomnienia Św. Jadwigi, królowej i odpustu na Karwinach. Pamiętajmy w modlitwie o tamtejszej wspólnocie parafialnej!

Przyszła niedziela – UROCZYSTOŚĆ Najświętszej Trójcy. Módlmy się za parafię na Dąbrowie w dniu jej odpustu. W Gdyni obchodzić będziemy 30. Rocznicę pobytu Św. Jana Pawła II. O godz.16.oo na Skwerze niezwykły KONCERT (patrz plakat).
U nas KOLEKTA BUDOWLANA na spłatę prac m.in. przy renowacji misyjnego krzyża (po 6 latach). Zapraszamy na „karolowe” PĄCZKI.
Tego dnia rozpoczynają się również parafialne MISJE ŚWIĘTE! Raz jeszcze nalegamy - zabierzcie ze sobą ( zwłaszcza Grupy parafialne!) program naszych MISJI. „Idźcie i głoście”, że będą Misje, rozdając programy bliźnim! Są jeszcze w czasie misji wolne intencje mszalne.

PRZYPOMINAMY !
15 czerwca - BOŻE CIAŁO; 17 czerwca – PROCESJA MARYJNA (patrz program Misji). Pomyślmy o udekorowaniu ołtarzy, okien, balkonów na trasie obu procesji. „Obojętnych” mieszkańców i kierowców prosimy o kulturę!

Msze Św. wieczorne od 1 lipca do 31 sierpnia - o godz.19.oo!

Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych i Bierzmowanych za ofiarowane dla parafii: mszał, fioletowe ornaty kapłańskie i obrusy liturgiczne oraz przygotowanie świątyni na te rodzinne i parafialne uroczystości!