Niedziela 05.08.2018

05.08.2018 XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

 

Poniedziałek - ŚWIĘTO Przemienienia Pańskiego czyli nasz „mały odpust”. Kamień węgielny naszej świątyni jest właśnie z góry Tabor.

Środa – o godz.19.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św.

Czwartek – ŚWIĘTO Św. Teresy Benedykty od Krzyża. O od godz. 18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o przymnożenie Bożej łaski i ludzkiej życzliwości dla dzieła rozbudowy wspólnoty parafialnej oraz naszej świątyni.

Piątek - ŚWIĘTO Św. Wawrzyńca, diakona. Pomódlmy się za sąsiednią parafię Wielkiego Kacka w dniu jej Odpustu (tamtejsza Suma odpustowa – godz.18.oo)

Przyszła niedziela – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA - na wiosenną rozbudowę kościoła. Polecamy to ważne dzieło Waszej przychylności i ofiarności.

„Złota Grupa Pielgrzymkowa” spotyka się codziennie (w czasie trwania gdyńskiej pielgrzymki do Częstochowy) na Apelu Jasnogórskim po Mszy Św. wieczornej. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą razem duchowo pielgrzymować do tronu Maryi!

Zachęcamy do czytania biuletynu parafialnego z bieżącymi informacjami z życia wspólnoty oraz prasy katolickiej dostępnej w kościele! Kto czyta nie błądzi!

UWAGA!

Zgodnie z zachętą Kościoła miesiąc sierpień to okazja do ABSTYNENCJI od alkoholu ofiarowanej za alkoholików oraz nadużywających go na wakacjach i urlopach!
Zachęcamy do zabrania na wakacyjne wyjazdy folderów naszej parafii, by poprosić w miejscu wypoczynku Życzliwych o „cegiełkę” pomocy.

Parafianom i gościom, życzymy miłego i udanego
wakacyjnego wypoczynku z Bogiem w sercu!