Niedziela 06.01.2019

06.01.2019 Uroczystość Objawienia Pańskiego

Dzisiaj - kolekta na Misje. W kawiarence – „karolowe pączki”!

ŚRODA – o godz.16.oo  NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „10” różańca.

CZWARTEK - po Mszy św. porannej GODZINA ŚWIĘTA do godz.8.3o: o moc Bożą i duchową radość dla dzieci ochrzczonych w historii naszej parafii oraz dla ich rodziców i chrzestnych. W tej też intencji ofiarujmy piątkową wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

Przyszła NIEDZIELA – ŚWIĘTO Chrztu Pańskiego. Tej niedzieli comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA na przyszłą rozbudowę. Polecamy ją Waszej ofiarności! Podczas sumy parafialnej wspomnimy dzieci ochrzczone u nas w minionym roku.

Zmarł nasz parafianin śp. Jan LUDWIG; lat 73; zamieszkały przy ul.Gryfa Pomorskiego 54. Msza św. pogrzebowa u nas we wtorek o godz.12.oo. „Dobry Jezu, a nasz Panie. Daj mu wieczne spoczywanie!”

PRZYPOMINAMY! 
W styczniu - Msze św. w tygodniu z racji kolęd są o godz. 7.3o;  16.oo
KOLĘDY A.D.2019  program także w gablotach i w biuletynie.

Drodzy bracia i siostry, chwała Pańska objawiła się pośród nas i zawsze będzie się objawiać, aż do powtórnego przyjścia Chrystusa. W rytmie i wydarzeniach czasu, wspominamy i przeżywamy tajemnice zbawienia.
Centrum całego roku liturgicznego jest Święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego, które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania. W tym roku Wielkanoc będziemy obchodzili 21 kwietnia. W każdą niedzielę – Paschę tygodnia, Kościół święty uobecnia wielkie wydarzenie, przez które Chrystus zwyciężył grzech i śmierć. Ze świąt Paschalnych wypływają wszystkie święte dni: Środa Popielcowa, rozpoczynająca Wielki Post przypada w tym roku 6 marca. Wniebowstąpienie Pańskie 2 czerwca. Zesłanie Ducha Świętego 9 czerwca. Uroczystość Najświętszego Ciała  i Krwi Pańskiej 20 czerwca. W dniu 1 grudnia przypada pierwsza Niedziela Adwentu. Równocześnie w święta Matki Bożej, Apostołów, świętych i we Wspomnienie Wiernych Zmarłych, Kościół pielgrzymujący na ziemi głosi Paschę swojego Pana. Chrystusowi, który był, który jest i który przychodzi, Panu czasu i historii, niech będzie wieczna chwała przez wszystkie wieki wieków. Amen.

WITAMY nowych mieszkańców!
Życzymy Wam radości i pomyślności Bożej
w nowym miejscu i nowej wspólnocie!
Tutejsza parafia od teraz przed Bogiem, Kościołem i Państwem odpowiada za Was. Zapraszamy do wspólnoty czynu i modlitwy!