Niedziela : 21.06.2015

21.06.2015       XII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

 

Dzisiaj – zapraszamy do kawiarenki na domowe WYPIEKI.

Można w salce podpisem poprzeć projekt ustawy o planowaniu rodziny i ochronie płodu ludzkiego prof. Bogdana Chazana. (ważny nr Pesel !)

 

Poniedziałek -  u nas comiesięczne uczczenie Św. Jana Pawła II podczas wieczornej Mszy Św. z udziałem mężczyzn z KSM „Semper Fidelis”.

Wtorek - o godz.20.oo  Katecheza i spotkanie organizacyjne dla klas II gimnazjum (w salce; pierwsze przed Bierzmowaniem).

Środa - Uroczystość NARODZENIA ŚW.JANA CHRZCICIELA.

Godz.19.oo - NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątkiem” różańca.

Godz.19.45 – adoracja Najświętszego Sakramentu i spotkanie wspólnoty modlitewno - ewangelizacyjnej „Ziemia Maryi” (w salce).

Czwartek – to dzień naszej dorocznej kolejki w diecezjalnej adoracji poszczególnych parafii. GODZINA ŚWIĘTA adoracji od godz.18.oo - o świętość i wzrost wiary wśród duchownych i wiernych naszej diecezji.

Tego też dnia ( 25 czerwca ) mija 11 lat od ROZPOCZĘCIA naszej BUDOWY. Wdzięczną modlitwą ogarniemy: ofiarodawców i budowniczych. Z ufnością poprosimy o dalsze błogosławieństwo Boże oraz przymnożenie ludzkiej życzliwości dla tego dzieła.

Piątek – obowiązkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy za kapłanów i wiernych naszej diecezji!

 

PRZYPOMINAMY !   

Msze Św. wieczorne w soboty są sprawowane wg Liturgii niedzielnej - dla dobra podróżujących, pracujących i zamawiających intencje.

Zachęcamy i zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy (od 26 lipca), by we wspólnocie trudu i modlitwy doświadczyć niepowtarzalnej Bożej radości. Zgłoszenia u Ks.Wojciecha.

Istnieje możliwość wynajęcia KAWIARENKI na rodzinne spotkanie po swojej Mszy Św. z racji urodzin, rocznicy ślubu, chrztu… (do 30 osób). Opłata będzie „cegiełką” na utrzymanie kawiarenki i na budowlane dzieło.

 

Parafianom małym i dużym, rozpoczynającym wakacje i urlopyżyczymy wspaniałego wypoczynku wspartego na  Bogu – dawcy pokoju !

Pamiętajcie! Nie ma wakacji od Boga i bez Boga!

 

-------------------

W minionym tygodniu pożegnaliśmy na drogę ku wieczności naszych parafian:

śp. Karolinę Wróbel , lat 88, zam. przy ul. Gryfa Pom. 85;

śp. Romana Rokosz, lat 57, zam. przy ul. Gryfa Pom. 50.

„Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj im wieczne spoczywanie!”