Niedziela 08.09.2019

08.09.2019 XXIII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

Dziękujemy Pielgrzymom za trud i przykład wiary okazane wczoraj podczas Pielgrzymki do SWARZEWA. Niech Maryja ma Was w swojej opiece!

Dzisiaj - comiesięczna tzw. „cicha” KOLEKTA BUDOWLANA. Dziękujemy za ową banknotową ofiarność na prowadzone prace. Dar nawet najmniejszego nominałem banknotu, to solidne wsparcie, które oddajemy samemu Bogu. Dziękujemy za zrozumienie i szczerą pomoc wszystkim ofiarodawcom oraz osobom prywatnym za pożyczki. Dziękujemy ofiarodawcom tzw. „dniówek” (300,-) oraz wpłacającym na kolektę budowlaną lub konto deklarowaną, miesięczną ofiarę. Gdyby każda wierząca rodzina okazała ten chrześcijański gest wsparcia, realizacja wszelkich planów byłaby łatwiejsza! Świątynia to nasze wspólne dzieło dla chwały Bożej i chrześcijańskie świadectwo wiary wobec obecnych i przyszłych pokoleń! Panie nagradzaj łaskami szczerych ofiarodawców oraz pracowitych wykonawców!

KĄCIK  BUDOWLANY– 2019

Budowę wieży zgodnie z umową od maja realizuje firma ELWOZ z Miechucina. Dotąd wykonano najbardziej pracochłonną część: tony betonu i tony stali (f 16) łączonej w ścianach w podwójne siatki o oczkach 20x20 cm lub  w belkach i klatce schodowej (budowa wieży). Prace mają potrwać do połowy listopada. Oprócz budowy wieży w sierpniu wyłożono płytami „ażurowymi” ok.180 m2 parkingu przy garażach oraz zmieniono oświetlenie często awaryjne na system o mniejszej mocy zyskując na zewnątrz i wewnątrz budynków 700 Watt

PONIEDZIAŁEK – o godz.18.3o – spotkanie całej Wspólnoty L.S.O. tj. ministrantów i lektorów. O godz.19.oo w kawiarence – spotkanie CHÓRU, który zaprasza wszystkich chętnych do wspólnego śpiewu na chwałę Bożą!

ŚRODA – o 18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „10” różańca. Po modlitwie - spotkanie Grupy BIBLIJNEJ. Zapraszamy!

CZWARTEK - do 19.3o GODZINA ŚWIĘTA adoracji: o jedność i pokój Boży dla wiernych Ewangelii, Krzyżowi i Kościołowi. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji. Po adoracji – spotkanie w kawiarence Wspólnoty ZIEMIA MARYI, co wielbi Jezusa Eucharystycznego w mocy Ducha Świętego. Zapraszamy!

PIĄTEK - WIECZÓR FATIMSKI. Nie będzie Mszy Św. o 18.oo! O 19.3o - różaniec. O 20.oo - Msza Św. i procesja z figurą Maryi. Przynieśmy świece! Modlitwie przewodniczył będzie ks. prob. Wojciech WIERZBICKI ze Świętego k/Łasina.

SOBOTA – ŚWIĘTO Podwyższenia Krzyża Świętego. W ramach zapowiedzianego dzieła „POLSKA pod KRZYŻEM” (www.polskapodkrzyzem.pl) zapraszamy o 17.oo na wspólną adorację krzyża. Przynieśmy też wszelkie krzyże do poświęcenia.

NIEDZIELA – zapraszamy do kawiarenki na DOMOWE wypieki! Serdecznie prosimy lubiących piec słodkości o taką smaczną „cegiełkę” dla parafii!
Wraz z Mszą Św. o 11.oo - pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci komunijnych (klas III), a z Mszą Św. o 18.oo - pierwsze spotkanie z rodzicami kandydatów do Bierzmowania (klas I szkół średnich). Sakramenty święte dzieci i młodzież mają obowiązek przyjmować w rodzinnej parafii! Zapisy do końca września! Kandydat musi okazać INDEKS katechetyczny lub potwierdzenie o uczęszczaniu na katechezę.
Tego też dnia z NMP Bolesną pomódlmy się za wspólnotę z Orłowa w dniu jej Odpustu. Tamtejsza Suma odpustowa o 13.oo.