Niedziela 11.02.2018

11.02.2018 VI NIEDZIELA ZWYKŁA
MB z Lourdes – 26 Światowy Dzień Chorego

 

Dzisiaj – KOLEKTA BUDOWLANA. Dziękujemy ofiarodawcom za chrześcijańską wrażliwość na sprawę rozbudowy świątyni i za złożone na ten cel ofiary!

Poniedziałek – kandydaci do Bierzmowania wznawiają w salce swoje spotkania.

Poniedziałek i wtorek - po Mszach Św. wieczornych u progu Wielkiego Postu tradycyjne nabożeństwo WYNAGRADZAJĄCE z adoracją Najświętszego Sakramentu i okazją do Spowiedzi Św. do godz.19.3o

Środa POPIELCOWA - rozpoczyna WIELKI POST tj. czas pokuty i nawrócenia. Msze święte o godz.: 10.oo (z Nowenną do MBNP); 18.oo; 19.3o.
Tego dnia obowiązuje nas POST ŚCISŁY (3 bezmięsne posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden do syta !)
Jak zawsze w Wielkim Poście obowiązkiem sumienia i szansą na uzyskanie odpustu zupełnego będzie udział w REKOLEKCJACH. Nasze parafialne będą 25 – 28 lutego. Poprowadzi je o.Stanisław Kreft OFM Conv. Program dostępny jest w gablotach i biuletynie. Już dzisiaj zorganizujmy tak swój czas, by skorzystać z tego wyjątkowego źródła miłosierdzia i przygotowania do Świąt Wielkanocnych!

NABOŻEŃSTWA wielkopostne (za udział w których można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami) :
Piątki - DROGI KRZYŻOWE: dla dzieci - o godz.17.15; dla młodzieży i dorosłych - ok. godz.18.3o; KORONKA do Miłosierdzia Bożego tylko rano.
Niedziele - GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym o godz.17.oo

Czwartek - wieczorna, cotygodniowa GODZINA ŚWIĘTA adoracji z prośbą o szczere spełnienie przez nas czynów pokutnych: postu, modlitwy i jałmużny.

Sobota – wznawiamy spotkania przygotowujące do I Komunii Św. dla klas III o godz.9.oo i 10.oo. Rodziców zapraszamy na spotkanie formacyjno – modlitewne w przyszłą niedzielę o godz.19.oo

Przyszła niedziela - Suma parafialna odprawiona zostanie w intencji wszystkich, którzy przyjęli tegoroczna kolędę.
Zapraszamy też do Kawiarenki na domowe wypieki pań, którym bardzo dziękujemy za „słodkie” cegiełki. Prosimy lubiących piec słodkości o taki dar dla parafii!

W tygodniu pożegnaliśmy na drogę ku wieczności śp. Bogusława KWIDZIŃSKIEGO, lat 55, z ul. W.Szefki 9. „Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj mu wieczne spoczywanie!”

 

Na wsparcie zakonów klauzulowych naszej diecezji zebraliśmy 2 lutego: 682,-
Na pomóc siostrom zakonnym w przeprowadzeniu procesu beatyfikacyjnego ich założyciela minionej niedzieli zebraliśmy: 720,-