Niedziela 12.04.2020

12.04.2020 N I E D Z I E L A
ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

 

Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom Jałmużny Wielkopostnej z naszej parafii i z parafii p.w. Św. Wawrzyńca. Dzięki Wam zebraliśmy i przekazaliśmy 10.ooo,- na walkę z pandemią dla Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni.
Podziękowania i słowa uznania kierujemy również do osób, które „sercem i duszą” przygotowały świątynie swoich domów, by przeżyć rodzinnie m.in. ceremonie świętego Triduum! Dziękujemy zaangażowanym twórcom naszego Facebooka! Niech Zmartwychwstały Pan wspiera Was na drodze wzrastania w nadziei na „lepsze jutro”!

 

PONIEDZIAŁEK - Msze Św. jak każdej niedzieli. Z racji pandemii unikajmy zwyczajów tzw. „Lanego poniedziałku”! Do soboty włącznie odprawiana jest na początku wieczornej Mszy Św. Nowenna do Miłosierdzia Bożego.

 

ŚRODA -  o godz.18.oo Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, Msza Św. w jej intencjach zapisanych na kartkach oraz przekazanych na Facebooku.

 

CZWARTEK - wieczorna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem z prośbą: o Boże Miłosierdzie dla wątpiących i zalęknionych podczas pandemii.

 

PIĄTEK - z racji Oktawy Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych!

 

NIEDZIELA (Miłosierdzia Bożego) - o godz.15.00 Godzina Miłosierdzia bez udziału wiernych. Będzie transmitowana na Facebooku. Skorzystajmy z daru tej modlitwy, która jest tak ważna w doświadczeniu trudów obecnego czasu.

Prosimy nadal: „ZOSTAŃCIE W DOMU, by chronić siebie i bliźnich!”

Jak na razie na Mszy Św. w świątyni może być tylko 5 osób! Bierzcie więc zaangażowany udział w Mszy Św. transmitowanej w TV, w radiu oraz Facbooku (Parafia p.w. Św.Karola w Gdyni / Facebook). Pamiętajcie o intensywnej, osobistej i rodzinnej modlitwie - Koronka (g.15.oo), Różaniec (g.: 20.3o). (strona parafii: !Ważne!) Wspierajmy osoby starsze i słabe z sąsiedztwa!
Biuro czynne w sobotę 10.oo-11.oo. Pilne sprawy zgłaszajmy Tel. 725 888 850

Dziękujemy za okazywane wsparcie dzieł duszpasterskich
przez dobrowolne ofiary wpłacane na konto parafii!

Jakże ważne, by pamiętać: „Pan mój i nadzieja” w każdym czasie i w każdej nawet „domowej” Galilei. Niech spotkanie Zmartwychwstałego Pana w sercu, w duszy, w domu przyniesie wszystkim Parafianom, małym i dużym, zdrowym i cierpiącym, pokój i pocieszenie oraz otuchę, że po „trudzie” przychodzi „nowe życie”. Nie lękajmy się! Dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych! On Żyje! I my z Nim żyć będziemy.
Tutaj i w wieczności.
Zdrowia i zdróweczka oraz „wesołego” wielkanocnego jajeczka życzą Wasi kapłani! Alleluja!