Niedziela 12.11.2017

12.11.2017 XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dzisiaj - comiesięczna KOLEKTA BUDOWLA na przyszłe inwestycje. Dziękujemy za szczerą ofiarność !

Obchodzimy też Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym na Bliskim Wschodzie! Po Mszach Św. – zbiórka do puszek na pomoc dla krzywdzonych chrześcijan.

Środa o godz.18.oo - NOWENNA do MBNP z Mszą św.

Czwartek – wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji do godz.19.3o ofiarujemy z prośbą o siłę i pokój Boży dla prześladowanych chrześcijan oraz poruszenie sumień i powstrzymanie ich prześladowców. Po modlitwie w kawiarence – spotkanie wspólnoty ZIEMIA MARYI. Zapraszamy!

Piątek - o godz.18.oo kolejna Msza Św. ZBIOROWA za zmarłych

Przyszła niedziela - zapraszamy do KAWIARENKI na smaczne domowe wypieki parafianek i parafian. Dziękujemy Wszystkim za tak ofiarowane „słodkie cegiełki”!

 

Raz jeszcze DZIĘKUJEMY parafianom i gościom, którzy minionej niedzieli przyjęli zaproszenie na nasze radosne świętowanie Odpustu parafialnego.
Dziękujemy za zaangażowanie w przygotowanie i przebieg Uroczystości!
Bardzo dziękujemy wszystkim osobom, które pomagały przy „karolowych” pączkach.

 

Pączków rozprowadziliśmy wśród parafian i gości 1760 sztuk. „Cegiełka” dla parafii wyniosła 1.348,- Dziękujemy ofiarodawcom.

 

UWAGA!

Jeśli w 13 dzień każdego miesiąca nie będzie świąt, uroczystości lub wspomnień innych świętych to na wzór naszej modlitwy do Św. Jana Pawła II i Św. Karola będą comiesięczne modlitwy ze Św. Antonim, zwłaszcza za ludzi zagubionych w życiu i we wierze.

Modlitwa za zmarłych wciąż aktualna!

Drodzy mieszkańcy i sąsiedzi !
Obecność na pogrzebie sąsiada (sąsiadki) jest wyraźnym znakiem szacunku, pamięci dla tych, którzy mieszkali obok Was i zarazem chrześcijańskim obowiązkiem pocieszenia ich rodzin! Uczmy się tego na nowo! Bądźmy też świadomi, że nie kwiaty i znicze są najważniejsze, ale nasza modlitwa jest najpiękniejsza i trwała przed Bogiem. Takie świadectwo dają przyjeżdżający na pogrzeby wierni z południa kraju, którzy tuż przed pogrzebem zamawiają w parafii zmarłego(ej) liczne Msze Św. zamiast zwozić nietrwałe kwiaty!
Dziękujemy Wszystkim, którzy tak troszczą się o zmarłych i uczą tego młodych!