Niedziela 01.12.2019

01.12.2019 I NIEDZIELA ADWENTU

Początek NOWEGO  ROKU  KOŚCIELNEGO: „Wielka Tajemnica Wiary”

Dzisiaj – Kolekta jest na potrzeby Seminarium Duchownego w Oliwie. Zapraszamy też na „karolowe” PĄCZKI. Wdzięczną modlitwą ogarnijmy parafię pw. Św.Andrzeja Ap. w Przodkowie, która wspiera naszą budowę duchową i materialną „cegiełką”.

RORATY –  jako maryjne, duchowe rekolekcje, będą codziennie (bez niedziel) o g.6.15 dla wszystkich! Nie będzie Mszy Św. o g.7.3o! Przynośmy LAMPIONY!
W ramach dzieła „Świąteczny Dar Serca” podzielmy się ADWENTOWYM DAREM - na rzecz parafian. Ofiary wrzucajmy do skarbony przy drzwiach od strony budowy!
Są do nabycia poświęcone OPŁATKI, by przy szczerym składaniu życzeń było obecne błogosławieństwo Boże! Są też Wigilijne ŚWIECE Caritasu po 6,- i 16,-

ŚRODA – o g.18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątek” różańca.

I CZWARTEK - wieczorem uczcimy Relikwie Patrona. Do g.19.oo - GODZINA ŚWIĘTA - o łaskę uzdrowienia dla cierpiących na duszy i ciele oraz o nowe powołania z parafii. SPOWIEDŹ ŚW.: 17.45 – 19.oo

I PIĄTEK – od g.9.oo z posługą sakramentalną, swoich CHORYCH odwiedzi ks. Arkadiusz. Spowiedź Św. rano i od g.17.3o.

I SOBOTA - od g.9.oo z posługą sakramentalną, CHORYCH odwiedzi ks. Marek.

NIEDZIELA – UROCZYSTOŚĆ Niepokalanego Poczęcia NMP. Podczas Mszy Św. o godz.11.oo i 12.3o – błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa.
Maryjna GODZINA ŁASKI dla całego świata będzie od 12.oo do 12.3o. Odmówimy różaniec za nawrócenie ludzi odrzucających Boga i wiarę.
Kolekta dnia będzie comiesięczną KOLEKTĄ BUDOWLANĄ. Polecamy ją Waszej chrześcijańskiej i „cichej”  tj. banknotowej przychylności.
W Polsce obchodzimy XX Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po Mszach Św. – zbiórka do puszek na wsparcie tego dzieła.

KOLĘDY tj. odwiedziny duszpasterskie na 2020 rok, zaczniemy od soboty! By nie naruszyć czyjejś „anonimowości” odwiedzimy parafian, którzy przyjmowali nas przez ostatnie 3 lata. Pierwszą kolędę (nawet po 3 latach nieobecności!), zmianę adresu prosimy zgłosić wcześniej! Kolędy rozpoczynamy od g.16.3o; w soboty, niedziele od 15.oo. Przyjmujących zapraszamy na niedzielne Msze Św. o 9.3o. Dobrowolne ofiary na rozbudowę świątyni przygotujmy w oddzielnej kopercie. DEKLARACJE (jakie otrzymamy na kolędzie lub zabierzemy z kościoła) dają pewność, że można liczyć na stałe wsparcie Życzliwych i spokojne planowanie dalszych prac! Na kolędzie dla zdrowia, bezpieczeństwa i dobra duchowego modlących się zamykajmy zwierzęta w innym pomieszczeniu! WODA święcona będzie też w kruchcie!
PROGRAM KOLĘD dostępny jest w tutaj oraz w gablotach i biuletynie!
Dziękujemy za grzeczność, kulturę wszystkim, którzy pożegnali się wyprowadzając się z osiedla i tym, którzy przywitali się jako nowi parafianie!
BIURO w grudniu w poniedziałki będzie nieczynne!
W tygodniu pożegnaliśmy na drogę ku wieczności parafian: śp. Bogusława Wojciechowskiego; lat 59; zam. przy ul.Myśliwskiej 25; śp.Teresę Janulewicz, lat 91; zam. przy ul. W.Szefki 9.„Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie!”

Św. Gabrielu -  Archaniele, wspieraj nas, w adwentowy i kolędowy czas!