Niedziela 22.10.2017

22.10.2017 XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Środa - o godz.18.oo NOWENNA do MBNP z różańcem i Msza Św. Po modlitwie spotkanie Wspólnoty ŻYWEGO RÓŻAŃCA. Zapraszamy, by z Maryją „żywo” wspierać Kościół, parafię, rodzinę i Wasze dzieci oraz świat cały jednym „dziesiątkiem”. To siła wielu pokoleń i stanów, gdy razem szuka się wsparcia Bożego. Odkrywajmy wielkość różańca!

PORZĄDEK ostatnich NABOŻEŃSTW RÓŻAŃCOWYCH:
dla dzieci – od poniedziałku do piątku o godz.17.15; dla młodzieży i dorosłych – z Mszą Św. wieczorną; w niedziele z Sumą. W tygodniu rano - „dziesiątek”.

Czwartek – wieczorną GODZINĘ ŚWIĘTĄ do godz.19.3o i piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujemy razem ze wspólnotą ZIEMIA MARYI, prosząc o dar ufnej nadziei dla pogrążonych w mroku grzechu i zwątpienia.

Sobota - ŚWIĘTO Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

W nocy z soboty na niedzielę rozpoczyna się czas zimowy.
Zegarki cofamy i śpimy o godzinę dłużej!

Przyszła niedziela - odbędzie się zbieranie podpisów dla poparcia Obywatelskiego Projektu Ustawy o zmianie warunków dopuszczalności przerywania ciąży. Poczęte dzieci nie mogą być zabijane z powodów eugenicznych tj. z powodu choroby. Otoczmy je miłością, troską, a rodziny opieką. Podpisać się może każdy, kto ukończył 18 rok życia. Potrzebny - PESEL.

Zgłaszajmy WYPOMINKI: jednorazowe, roczne i Msze Św. zbiorowe. Blankiety dostępne są przy drzwiach kościoła. Oddajemy je w zakrystii lub w biurze parafialnym.

Zachęcamy do nabywania parafialnego biuletynu oraz prasy katolickiej dostępnej w świątyni: Anioł Stróż (miesięcznik z płytką CD dla maluchów); Mały Gość Niedzielny (miesięcznik dla dzieci); Gość Niedzielny (tygodnik dla młodych i dorosłych). Czytając prawdę ze źródła lepiej poznasz życie Kościoła, którym jesteś! Można też zapisać się na prenumeratę dwumiesięcznika „Galilea” (7,5o,-) wydawanego przez Szkołę Biblijną naszej Archidiecezji.

NAJBLIŻSZE WYDARZENIA w parafii!
4.11.br (sobota) godz.14.oo - Msza Św. z braćmi K.S.M. SEMPER FIDELIS.
5.11.br (niedziela) - ODPUST parafialny. Sumę o godz.12.3o poprowadzi Ks. Jarosław PIOTROWSKI proboszcz parafii p.w. Św. Wawrzyńca. Poznajmy lepiej Patrona przez lekturę książki „Wizja i Służba”. Cena: 15,-

Zapraszamy narzeczonych na weekendowy kurs przedmałżeński w dniach 24.11 (g. 18.00) – 26.11. (g. 12.00); Parafia św. Anny i Joachima, Gdańsk Letnica; Koszt: 90zł od osoby; Zapisy i info: zapisy.letnica@gmail.com

Na pomoc: dla młodzieży z „Dzieła Nowego Tysiąclecia” zebraliśmy – 940,- ;
dla ofiar trzęsienia ziemi w Meksyku – 934,-

Na drogę ku wieczności pożegnaliśmy mieszkankę Pelagię ZALEWSKĄ; lat 71; zam. ul.W. Szefki 4h. „Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj jej wieczne spoczywanie!”