Niedziela 17.04.2016

17.04.2016 IV NIEDZIELA WIELKANOCNA
Dobrego Pasterza

Dzisiaj – początek Tygodnia MODLITW O POWOŁANIA do Służby w Kościele. Zapraszamy też do naszej kawiarenki na słodkie wypieki parafianek.

Poniedziałek – wspierajmy modlitwą przez 3 dni naszych gimnazjalistów podczas ich egzaminów, ważnych dla wyboru szkoły średniej i przyszłości.

Wtorek – o godz.20.oo - spotkanie BIBLIJNE.

Środa – o godz.18.oo - NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. i „dziesiątkiem” różańca.

Czwartek – wieczorna GODZINA ŚWIĘTA adoracji – z prośbą o moc Miłosierdzia Bożego dla duchownych i świeckich szczerze zaangażowanych w głoszenie Ewangelii.

Piątek – comiesięczna, parafialna modlitwa ze Św. Janem Pawłem II oraz wspólnotą KSM „Semper fidelis”. Zapraszamy na to spotkanie odważnych, wytrwałych oraz wiernych Bogu młodzieńców i mężczyzn naszej parafii.
O godz.19.oo – katecheza biblijna dla kandydatów przed Bierzmowaniem.

Sobota – UROCZYSTOŚĆ Św. Wojciecha, patrona Polski i naszej Archidiecezji.

Przyszła niedziela - w ramach pomorskiej akcji POLA NADZIEI, po Mszach Św. wolontariusze hospicjów zbierać będą datki, które zasilą hospicyjny budżet. Na Mszę Św. o godz.11.oo i ostatnie spotkanie zapraszamy wszystkich rodziców dzieci komunijnych!

UWAGA!
W dniach 21 i 28 kwietnia w parafii p.w. Św. Mikołaja w Gdyni – Chyloni odbędą się od godz.18.3o spotkania o modlitwie kontemplacyjnej. Program jest w kruchtach kościoła!
Z inicjatywy gdyńskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego i Szkoły Podstawowej nr 20 przy ul.Starodworcowej ogłaszamy nabór do nauki przedmiotu: język kaszubski. Będzie zapisany na świadectwie, a ocena z tego przedmiotu wliczana do średniej ocen. Zajęcia będą w godzinach popołudniowych. Wniosek zgłaszający dziecko na rok szkolny 2016/2017 dostępny jest u ks.proboszcza lub w sekretariacie szkoły.
Parafia w dniach 20-25 lipca gościć będzie młodych z zagranicy ( grupa niemieckojęzyczna ) przed ich spotkaniem z papieżem. Prosimy o zgłaszanie się u ks. proboszcza tych, którzy mogą przyjąć na kilkudniowy nocleg dwie osoby.
PROSIMY BARDZO o pomoc finansową w spłacie rachunków za energię i ogrzewanie Kościoła – prąd (XII-III) =8.759,-; gaz (XII-III) = 6.983,- To efekt m.in.: spotkań grup, prób muzycznych i teatralnych oraz zajęć katechetycznych. Energia nadal opłacana jest wg taryfy budowlanej tj. droższej niż w domach! OFIARY wpłacajmy na konto parafii:
21 1240 3536 1111 0000 4041 7848