Niedziela 14.08.2016

14.08.2016 XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Dzisiaj – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA na pokrycie kosztów wykonanych remontów. Dziękujemy za zrozumienie i okazaną pomoc.

KĄCIK BUDOWLANY: w czerwcu, lipcu i sierpniu – zabezpieczono dach w kilku miejscach przed wodą, postawiono murek oporowy przy zakrystii, odmalowano drzwi zew. (2) oraz elewację części budynku, wymieniono meble i drzwi (5) w zakrystii, wyłożono kostką brukową zjazd do świątyni, odnowiono kawiarenkę. Koszt prac – 27.ooo,-
Bez solidnego wsparcia, bardzo powoli spłacane jest zadłużenie za minione prace przy budowie plebanii (trwa to już 2 rok!) Nie można nic odłożyć na budowę kościoła. Sama wieża to koszt ok. 1 mln zł , a w skarbonce przy dzwonach od kwietnia 2015 zebrano na ten cel tylko 3.765,- !

Poniedziałek – obowiązkowa dla katolików UROCZYSTOŚĆ Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy Św. jak w niedziele – z błogosławieństwem zbóż, ziół i owoców.
Zapraszamy również na doroczne uroczystości przy Źródle Marii (za wiaduktem) O godz.15.oo - Msza Św. z liturgią w jęz. kaszubskim.

Wtorek – o godz.19.oo Uroczyste Dziękczynienie za Pierwszą Mszę Św. odprawioną w naszej parafii (16 sierpnia 1998).

Środa - o godz.19.oo NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. w jej intencjach zapisanych na kartkach. Po Mszy Św. – „dziesiątek” różańca. Kolekta jest tradycyjnie na kwiaty w kościele.

Czwartek - od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji – w intencji powrotu do więzi z Bogiem wszystkich „niepraktykujących” wiarę.

Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też za nich.

Przypominamy o koncertach niedzielnych w parafii Św. Wawrzyńca. Program na plakatach!

Zachęcamy w sierpniu do abstynencji od alkoholu, w intencji nawrócenia ludzi, co przepijają zdrowie, dobytek i szczęście rodziny !
Parafianom i gościom, życzymy miłego i udanego wakacyjnego wypoczynku z Bogiem w sercu oraz szczęśliwych powrotów !