Niedziela 17.05.2020

17.05.2020 VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 

 

Dzisiaj - po Mszach Św. o g.9.3o i 11.oo - kiermasz rękodzieł ze sznurka wykonanych przez Panią Anetę J. Ofiary przeznaczone są dla naszej parafii!

Dziękujemy też Wszystkim za okazywane dotąd wsparcie i prosimy nadal o pomoc dla dzieł duszpasterskich przez ofiary wpłacane na konto parafii!

Nabożeństwa MAJOWE:
W tygodniu z Mszą Św. o g. 18.oo; w niedziele  - z Sumą o g. 9.3o
Z racji pandemii nie ma modlitw poza kościołem!

 

PONIEDZIAŁEK – 100.rocznica Urodzin Św. JANA PAWŁA II.

 

ŚRODA – o g.18.oo  NOWENNA do MBNP z Mszą Św. w jej intencjach wcześniej zapisanych na dostępnych w kościele kartkach oraz podanych internetowo. Dołączone z nimi dobrowolne ofiary są ofiarą mszalną za którą bardzo dziękujemy.
Po Mszy Św. - „10” różańca.

 

CZWARTEK – wieczorna GODZINA ŚWIĘTA do 19.oo z prośbą: o ożywienie pobożności maryjnej wśród naszych grup parafialnych i wśród mieszkańców.
Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy też w tej intencji.

 

PIĄTEK – wspomnienie Św. RITY z Cascii, patronki trudnych i beznadziejnych spraw. Zapraszamy na wieczorną modlitwę. Przynieśmy RÓŻE do poświęcenia.
Tego dnia rozpoczyna się w całym Kościele 9. dniowa Nowenna do Ducha Świętego.

 

NIEDZIELA – to UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO.

Prosimy nadal starszych i chorych: „ZOSTAŃCIE W DOMU,
by chronić siebie i bliźnich!”

W świątyni naszej może przebywać 60 osób! Zdobywajmy się więc na odwagę i wracajmy do domu Pana naszego i Boga, dawcy pokoju i zbawienia!
Obecni muszą zająć wyznaczone miejsca (czerwona taśma!), dla bezpiecznej odległości oraz zakryć usta i nos. Nieobecnych prosimy o zaangażowany udział w Mszy Św. transmitowanej w mediach. Nasze transmisje:
Środa o g.18.oo (z Nowenną do MB Nieustającej Pomocy)
Niedziele o g.9.30;  12.30;  18.00 – http://bit.ly/Boromeusz.

Pamiętajcie o osobistej i rodzinnej modlitwie. Wspierajcie osoby starsze i słabe z sąsiedztwa! Biuro czynne w sobotę 10.oo-11.oo. Pilne sprawy - Tel. 725 888 850

----------------------------------------------------------------------------

Parafianie i mieszkańcy! Zagłosujcie na atrakcyjność gdyńskiego Orłowa
lub Klifu orłowskiego w „Turystycznej Liście Przebojów” https://tlp.polskieradio.pl/
Pokażmy światu piękno historyczne i naturalne naszego miasta!

W związku z rekrutacja uczniów klas I (do 29 maja) Szkoła Podstawowa nr 20 w Wielkim Kacku serdecznie zaprasza na:  „Wirtualny spacer po Dwudziestce”, dostępny na stronie szkoły www.sp20gdynia.pl lub bezpośrednio tutaj. Pragniemy pokazać uczniom i ich rodzicom, naszą Dwudziestkę.