Niedziela : 13.09.2015

13.09.2015 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA.
( V Tydzień Wychowania )

Dzisiaj – KOLEKTA BUDOWLANA na spłatę zadłużeń i przyszłą rozbudowę kościoła. Dziękujemy za ofiarną życzliwość!
KĄCIK BUDOWLANY: W czasie wakacji wymalowano salkę katechetyczną. Obecnie trwa remont biura parafialnego i toalet. Prosimy nadal o pomoc w formie pożyczki!
O godz.19.3o – modlitwą różańcową rozpoczniemy WIECZÓR FATIMSKI. O godz. 20.oo – Msza Św. z procesją pod przewodnictwem Ks. Prałata Ryszarda Kwiatka.

Poniedziałek - Święto Podwyższenia KRZYŻA ŚWIĘTEGO. Przynieśmy ze sobą krzyże z naszych domów!

Wtorek - parafia p.w. MB Bolesnej w Orłowie obchodzi swój Odpust. Pamiętajmy o tej wspólnocie w modlitwie. O godz.18.45 – spotkanie KRĘGU BIBLIJNEGO ( odbiór materiałów z zakrystii! )

Środa – godz.18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „10” różańca.

Czwartek - wieczorem do godz.19.3o - GODZINA ŚWIĘTA - o miłosierdzie Boże dla wszystkich, którzy w czasie wakacji i urlopów zaniedbali niedzielne Msze Św. oraz Spowiedź Św. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa oddajmy Bogu w tej intencji.

Piątek - Święto ŚW. STANISŁAWA KOSTKI, Patrona Polski oraz Dzieci i Młodzieży. Zapraszamy na wieczór Młodych naszej parafii!

Przyszła niedziela - zapraszamy do kawiarenki na DOMOWE wypieki parafianek.
O godz. 11.oo Msza Św. i spotkanie organizacyjne Rodziców dzieci, które mają przystąpić do I Komunii Św. Prosimy, by gimnazjaliści kl.III odebrali dzisiaj kwestionariusz Kandydata do Bierzmowania.

Sakramenty święte zgodnie z Prawem Kościoła, dzieci i młodzież mają obowiązek przyjmować w rodzinnej parafii!
Zapisy dzieci i gimnazjalistów do powyższych grup tylko we wrześniu !!!

W dniu wczorajszym Sakrament Małżeństwa przyjęli z radością parafianie: Wiesława WENCEL i Roman PLICHTA. Nowożeńcom życzymy szczęścia i wzrastania w miłości pod opieką Maryi. Szczęść Boże Młodej Parze!

UWAGA!
Wszystkich zachęcamy do włączenia się w GRUPY PARAFIALNE. Kapłani i wierni potrzebują Waszego wsparcia w modlitwie, śpiewie i służbie! Najbliższe spotkania: Grupa ZIEMIA MARYI – środa 23.09.br o godz.19.45; Grupa MŁODZIEZOWA – niedziela 27.09.br o 18.oo.
18.09.br (piątek) – Wieczór Modlitwy Młodych pt „Jak nie my, to kto? Jak nie teraz, to kiedy?”. Miejsce: Gdańsk-Jasień, par. p.w. Bł.Doroty. Czas: 19.3o - 24.oo Ks.Marek zobowiązuje do udziału wszystkich kandydatów do Bierzmowania. O godz. 19.oo – zbiórka przy krzyżu misyjnym. Rodziców prosimy o zawiezienie nas na miejsce i opiekę. Ks.Marek zaprasza grupę młodzieżową i bierzmowanych z poprzednich lat na spotkanie, które przygotowuje młodzież do udziału w ŚDM 2016 w Krakowie. Ks.Marek informuje, że nasza grupa młodzieżowa szykuje się do wyjazdu na wspomniane ŚDM.

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:
27/ Sylwia TERECH (Kabiny k/Reszla) – Tomasz SKÓRA ( G.P.79) ślub/ Św. Lipka
28/ Agnieszka DRYWA ( Mysl.4) – Tomasz ZBLEWSKI ( Myśl.4) ślub/ Gdańsk