Niedziela 12.08.2018

12.08.2018 XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziękujemy wszystkim wiernym czcicielom Maryi, Pani Jasnogórskiej, którzy
jako „Złota Grupa” codziennie wieczorem razem z gdyńską pielgrzymką
duchowo pielgrzymowali u nas do Jej tronu!

 

Dzisiaj – comiesięczna KOLEKTA BUDOWLANA na wiosenną rozbudowę kościoła. Koszt jest olbrzymi, gdyż materiały drogie m.in. cena jednej cegły typu „Porotherm”, której użyjemy to 8,- , a metr sześcienny betonu to 280,- Dziękujemy za zrozumienie oraz okazaną pomoc i prosimy nadal o solidne wsparcie tego dzieła!

Poniedziałek – nie będzie Mszy Św. o godz.19.oo! Kolejny WIECZÓR FATIMSKI rozpoczniemy modlitwą różańcową o godz.19.3o! O godz.20.oo – Msza Św. z procesją światła wokół kościoła. Modlitwom przewodniczył będzie ks. Wojciech Ulasiński, wikariusz parafii p.w. Św. Mikołaja z Chyloni. Zapraszamy czcicieli Maryi, by modlić się w komunii serc o miłosierdzie dla zagubionych, wątpiących oraz o pokój Boży dla parafii i świata!

Środa – obowiązkowa UROCZYSTOŚĆ Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy Św. jak w niedziele – z błogosławieństwem zbóż, ziół i owoców. O godz.12.3o NOWENNA do MB Nieustającej Pomocy z Mszą Św. Zapraszamy też na doroczne uroczystości przy Źródle Marii (za wiaduktem). Rozpoczną się o godz.15.oo Mszą Św. z liturgią w jęz. kaszubskim, której przewodniczył będzie ks.Adam.

Czwartek - to nasze DZIĘKCZYNIENIE za XX lecie naszej Parafii oraz za Pierwszą Mszę Św. odprawioną we wspólnocie (16 sierpnia 1998).
Od godz.18.oo GODZINA ŚWIĘTA adoracji – w intencji wszystkich, którzy tworzyli i tworzą nadal naszą wspólnotę parafialną oraz za kapłanów, którzy tu pracowali. Uroczystym modlitwom o godz.19.oo przewodniczył będzie ks. prałat Ryszard Kwiatek, senior parafii p.w. Św. Wawrzyńca.

Piątek – obowiązującą wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy za mieszkańców, którzy odsunęli się od parafii i nauki Kościoła.

Zachęcamy w sierpniu do abstynencji od alkoholu, w intencji nawrócenia ludzi, co przepijają zdrowie, dobytek i szczęście rodziny!

 

Wszystkim wypoczywającym w Gdyni
życzymy miłych i udanych wakacji z Bogiem w sercu!