Niedziela 03.12.2017

03.12.2017 I NIEDZIELA ADWENTU

POCZĄTEK NOWEGO ROKU KOŚCIELNEGO
„Duch, który umacnia miłość”

Dzisiaj – zapraszamy na „karolowego” PĄCZKA.

RORATY - jako duchowe rekolekcje, będą codziennie (bez niedziel) o godz.6.3o! Nie będzie Mszy Św. o godz.8.oo! Dzieci, Gimnazjalistów zapraszamy w poniedziałki, środy, piątki, Młodzież w pozostałe dni. Przynośmy LAMPIONY!
W tegorocznym Adwencie w ramach naszej charytatywnej akcji ŚWIĄTECZNY DAR SERCA, prosimy o składanie ofiar do puszki Św. Antoniego na wsparcie gdyńskiego Schroniska dla bezdomnych Osób i Rodzin.

Środa – o godz. 18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątek” różańca.

I Czwartek - wieczorem uczcimy Relikwie Św. Karola. Do godz.19.3o - GODZINA ŚWIĘTA - z Niepokalaną prosimy o łaskę uzdrowienia dla cierpiących na duszy i ciele oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne z parafii.

SPOWIEDŹ ŚW.: czwartek 17.45 – 19.3o

Piątek – UROCZYSTOŚĆ Niepokalanego Poczęcia NMP. Tego dnia nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od mięsa!

Matka Boża, Róża Duchowa objawiając się 08.12.1947 w Montichiari (Włochy), pielęgniarce Pierinie Gilli prosiła, by pamiętać o GODZINIE ŁASKI dla całego świata „...dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Pan, mój Boski Syn, Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich.” Od 12.oo – 13.oo nasza świątynia będzie otwarta! W tym dniu członkowie ŻYWEGO RÓŻAŃCA mają przywilej, by uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny! Podczas Mszy Św. wieczornej – błogosławieństwo dla matek oczekujących potomstwa. Po Mszy Św. Wspólnota MIŁOSIERDZIA wraz z ks. Arkadiuszem zaprasza na kolejną katechezę "Droga do Miłosierdzia Bożego - dokąd zmierzam?" i na krótką adorację.

Przyszła niedziela – kolekta BUDOWLANA. Polecamy ją Waszej chrześcijańskiej przychylności i ofiarności. Po Mszach Św. doroczna zbiórka na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Na wieczorną Mszę Św. i comiesięczne, wspólne spotkanie, zapraszamy rodziców dzieci komunijnych i kandydatów do Bierzmowania!

Młodzież i kandydatów do Bierzmowania z najbliższymi, bardzo prosimy o obecność i zaangażowanie na liturgii Mszy Św. wieczornych w niedziele, bo każdy niedzielny wieczór jest przeznaczony głównie dla Was! Prosimy również o punktualność!
Są do nabycia za dobrowolną ofiarę poświęcone OPŁATKI, by przy składaniu życzeń było obecne błogosławieństwo Boże! Tego nie gwarantują opłatki ze sklepu !
Są też wigilijne ŚWIECE Caritasu dla pomocy chorym i ubogim po 6,- i 16,-

KOLĘDY tj. odwiedziny duszpasterskie na 2018 rok, dla budowania wspólnoty i wyznania wiary zaczniemy od 27.12.br (od ul. W.Szefki). By nie naruszyć czyjejś „anonimowości” odwiedzimy wszystkich, którzy przyjmowali nas przez ostatnie 3 lata. Pierwszą kolędę (także po 3 latach nieobecności!), zmianę adresu zgłaszajmy wcześniej! Dziękujemy za grzeczność, kulturę wszystkim, którzy pożegnali się wyprowadzając się z osiedla i tym, którzy przedstawili się, przywitali jako nowi parafianie!