Niedziela 30.04.2017

30.04.2017 III NIEDZIELA WIELKANOCNA - BIBLIJNA

Poniedziałek - o godz.17.15 przy kapliczce Św. Józefa modlitwa za Ludzi Pracy.
Zadbajmy, by tego dnia wywiesić biało-czerwoną na 2 i 3 maja!

NABOŻEŃSTWA MAJOWE ku czci Maryi:
w tygodniu dla młodych i dorosłych z Mszą Św. o godz.18.oo
w niedziele - poza świątynią o godz.16.oo:
14 / 28 maja - przy Źródle Marii (za wiaduktem); 7 maja – przy krzyżu, ul. Lipowa 14;
21 maja – przy kapliczce Św. Józefa, ul. Lipowa 37; (dla dzieci z każdą Mszą Św. niedzielną o godz.11.oo )

Wtorek (2 maja) – Dzień FLAGI Narodowej.

Środa (3 maja) – Uroczystość NMP KRÓLOWEJ POLSKI.
Msze Św. jak w niedziele. O godz.9.3o Nowenna do MBNP z Sumą parafialną.
Tradycyjnie o godz.15.oo przy Źródle Maryi (za obwodnicą) KASZUBSKIE nabożeństwo majowe oraz do godz.19.oo radosny Festyn Rodzinny organizowany przez Radę naszej Dzielnicy Wielki Kack. (program w biuletynie i gablotach!)

DNI EUCHARYSTYCZNE - maja :

I Czwartek – uczcimy RELIKWIE Św. Karola. Do godz.19.3o – GODZINA ŚWIĘTA z prośbą o cud uzdrowienia dla chorych oraz o nowe i święte powołania z parafii.

I Piątek – Święto Św. Apostołów FILIPA i JAKUBA. Od godz.9.oo – sakramentalne odwiedziny u CHORYCH. Spowiedź Św. - od godz.17.30 dla wszystkich (codziennie jest kwadrans przed Mszą Św.) Mali i młodzi - wspólna Msza Św. o godz.18.oo

I Sobota – o godz.8.oo Msza Św. z uczczeniem Niepokalanego Serca Maryi.
Na plaży miejskiej w Gdyni przy Muzeum Marynarki Wojennej będzie wydarzenie biblijne „Słowo na plaży”( w godz.11.00 - 19.30 ). W programie - czytanie Biblii przez gości honorowych, blok familijny, blok dla młodzieży i koncert (12 Kamieni).

Przyszła niedziela - zapraszamy też do naszej kawiarenki na „karolowego” PĄCZKA.
Tego dnia będziemy przeżywać Święto Patronalne Archidiecezji Gdańskiej ku czci Św. Wojciecha i Jubileusz 25-lecia powstania naszej metropolii. Zapraszamy na Mszę Świętą na Wzgórzu Świętego Wojciecha w Gdańsku pod przewodnictwem Arcybiskupa Salvatore Pennacchio – Nuncjusza Apostolskiego w Polsce - o godz. 12.00. Chętnych prosimy o zgłoszenie się u ks. proboszcza (do środy).
Zapraszamy na piesze pielgrzymki, które wyruszą na Wzgórze: z Bazyliki Mariackiej z relikwiami Świętego o godz. 9.00 lub Pielgrzymka Młodych wyruszająca sprzed kościoła oo.Franciszkanów pw. Świętej Trójcy także o godz.9.00.

PRZYPOMINAMY: Kto chciałby wspierać materialnie (500 - 1.000,- miesięcznie) syryjską rodzinę w ramach programu „Rodzina Rodzinie” jaki prowadzi Caritas prosimy o zgłoszenie się u ks. proboszcza. Na pomoc dla Syrii, którą prowadzi Caritas Polska zebraliśmy minionej niedzieli i przekazaliśmy 1.718,-

Usilnie prosimy Młodych do zaangażowania się w Liturgię swojej Mszy Św. wieczornej każdej niedzieli!