Niedziela 24.12.2017

24.12.2017 IV NIEDZIELA ADWENTU

 

Dzisiaj – WIGILIA Narodzenia Pańskiego. Dzielmy się poświęconym opłatkiem! Msza Św. Wigilijna („pasterka” z małymi dziećmi) o godz.22.oo; PASTERKA – godz.24.oo.
Za świadectwo oczekiwania na Zbawiciela dziękujemy bardzo małym i dużym, młodym i dorosłym, którzy brali udział w Roratach. Niech światło tych maryjnych poranków opromienia łaską nieba Wasze serca i domy! Dziękujemy najmłodszym za kolorowy i modlitewny dar dla Św. Józefa, który jest umieszczony przy naszej kapliczce przydrożnej obok pętli autobusowej.
Dziękujemy również dzisiaj wszystkim, którzy ze szczerego serca złożyli pomocne ofiary dla bezdomnych gdynian do skarbony Św. Antoniego w ramach naszej dorocznej, charytatywnej akcji „Świąteczny Dar Serca” ( do dzisiaj – 2399,22 ,- ).

Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ Narodzenia Pańskiego. Nie ma Mszy Św. o godz.8.oo !

Wtorek ( 2 dzień Świąt ) – ŚWIĘTO ŚW. SZCZEPANA. Msze Św. jak w każdą niedzielę! Doroczna kolekta dnia na uczelnie katolickie.

Środa - ŚWIĘTO Św. Jana, Apostoła i Ewangelisty. O godz.18.oo - NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „dziesiątkiem” różańca.

Czwartek – ŚWIĘTO Św. Młodzianków. Podziękujemy za dar życia i pomodlimy się za nienarodzone dzieci oraz za rodziców doświadczonych utratą dziecka.
GODZINA ŚWIĘTA adoracji od godz.7.3o (tak będzie też w styczniu!) w intencji: ze Św. Józefem prośmy o dar Pokoju Bożego dla naszych mieszkańców, którzy przyjmą kolędowe błogosławieństwo z jakim przyjdzie kapłan. Z racji tak radosnej oktawy Bożego Narodzenia udzielamy na terenie parafii dyspensy od potraw mięsnych.

Przyszła niedziela – ŚWIĘTO Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa oraz ZAKOŃCZENIE ROKU 2017. Podczas Mszy Św. o godz. 9.3o podziękujemy Panu Wacławowi za Jego pomocną 20 - letnią posługę kościelnego! Od godz.17.3o przed Najświętszym Sakramentem podziękujemy za mijający rok, przeprosimy za błędy i grzechy oraz poprosimy o łaski Boże na NOWY ROK 2018. Spełniając zwykłe warunki oraz odśpiewując ze wspólnotą Kościoła na nabożeństwie hymn „Ciebie Boga wysławiamy…” można uzyskać odpust zupełny!

Poniedziałek (01 stycznia 2018) – UROCZYSTOŚĆ Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Nie będzie Mszy Św. o godz. 8.oo!

 

UWAGA!
W styczniu Msze Św. wieczorne od poniedziałku do soboty, będą o godz.16.oo! (wyjątek - I piątek!). Biuro w czasie kolęd czynne tylko w soboty!

KOLĘDY a.d.2018 zaczynamy od ul. Waleriana Szefki 2 i 11. By nie naruszyć czyjejś „anonimowości” odwiedzimy wszystkich, którzy przyjmowali nas przez ostatnie 3 lata. Pierwszą kolędę (po 3 latach nieobecności też!), zmianę adresu zgłaszajmy w zakrystii lub internetowo: bodek.n@wp.pl Rozpoczynamy od godz.16.3o; w soboty, niedziele od godz.15.oo. Przyjmujących kolędę zapraszamy na niedzielne Msze Św. o godz.9.3o. Dobrowolne ofiary na dzieło rozbudowy kościoła przygotujmy w oddzielnej kopercie (wraz z Deklaracją). Dla zdrowia, bezpieczeństwa i dobra duchowego modlących się zamykajmy zwierzęta w innym pomieszczeniu! WODA święcona - poza otwarciem kościoła w kruchcie od strony plebanii!
Program jest również dostępny w gablotach oraz w biuletynie!