Niedziela 17.09.2017

17.09.2017 XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA.

Dzisiaj – pierwsze spotkania: z rodzicami dzieci komunijnych oraz z rodzicami i kandydatami do Bierzmowania. Sakramenty święte zgodnie z Prawem Kościoła, dzieci i młodzież mają obowiązek przyjmować w rodzinnej parafii! Zapisy tylko do połowy października !!!
Zapraszamy do południa na domowe wypieki parafianek i parafian! Wszystkim bardzo dziękujemy za owe „słodkie cegiełki”, te pyszne dary serca i rodzinnej kuchni!

Poniedziałek – ŚWIĘTO Św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, a także Służby Liturgicznej! Zapraszamy młodych na wspólną wieczorną modlitwę!
Od poniedziałku rozpoczyna się głosowanie w kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego i Przyjaznej Dzielnicy. Głosowanie potrwa do 2 października za pośrednictwem strony www.bo.gdynia.pl. Na uwagę zasługuje dla bezpieczeństwa naszego osiedla Fikakowa i uczęszczających do kościoła wymiana nawierzchni na ul. Górniczej (BO - nr 6).
Informacje w naszych gablotach! Bardzo dziękujemy Panu Piotrowi Szpajer radnemu za pilotowanie realizacji wygranego 2 lata temu projektu części chodnika przy ul.Górniczej!

Środa – o godz.18.oo NOWENNA do MBNP z Mszą Św. i „10” różańca. O godz.18.45 w kawiarence – spotkanie Grupy BIBLIJNEJ. Zapraszamy zgłębiających Pismo Św.!
W diecezji działa Szkoła BIBLIJNA. Pełny kurs trwa 2 lata i obejmuje 180 godzin nauki. Informacje – www.szkolabiblijna.gda.pl

Czwartek – ŚWIĘTO Św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty. Wieczorem do godz.19.3o - GODZINA ŚWIĘTA – o Boży Pokój i uzdrowienie relacji małżeńskich, rodzinnych oraz sąsiedzkich w parafii. Piątkową wstrzemięźliwość od mięsa ofiarujmy w tej intencji.

Piątek – o godz. 18.oo nasze comiesięczne uczczenie Św. Jana Pawła II wspólnie z mężczyznami z Kościelnej Służby SEMPER FIDELIS. Po Mszy Św. spotkanie braci z młodzieńcami oraz mężczyznami, którzy chcieliby kształtować swoje „męstwo” w szeregach wspólnoty oddanej Bogu i Kościołowi.

Przyszła niedziela – po Mszach Św. o godz. 11.oo i 12.3o do ks. Arkadiusza mogą zgłaszać się chętni do Służby Liturgicznej Ołtarza czyli kandydaci na ministrantów i lektorów. Małżonków zainteresowanych wstąpieniem do Kręgu Rodzin kierującego się duchem oazowym prosimy zgłaszać się do ks.Adama.

------------------------------------------------------------------------------

Dzieci i młodzież, studentów i dorosłych zapraszamy do GRUP parafialnych w których angażując się dla dobra parafii i Kościoła powszechnego pokonujemy razem pokusę fałszywej, niechrześcijańskiej anonimowości. Wierni i kapłani potrzebują Waszego wsparcia w modlitwie, śpiewie i służbie!

We wtorek na Mszy Św. o godz.10.oo pożegnamy na drogę ku wieczności parafianina: Czesława JAŻOWNIK; lat 84; zam. przy ul. Gryfa Pom.58;
„Dobry Jezu, a nasz Panie! Daj im wieczne spoczywanie!” PROSIMY sąsiadów o obecność na tej pożegnalnej modlitwie i chrześcijańską postawę wsparcia dla pogrążonych w żałobie!

ZAPOWIEDZI PRZEDŚLUBNE:

Wszyscy wierni mają obowiązek znane im przeszkody małżeńskie wyjawić przed zawarciem małżeństwa proboszczowi lub ordynariuszowi miejsca ( K.P.K. kan. 1069 )

BIURO parafialne czynne: poniedziałki i czwartki: 19.oo – 19.3o; soboty: 11.oo – 12.oo