Niedziela 18.06.2017

18.06.2017 XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

Dziękujemy niebiosom jako tutejsi duszpasterze: za owocny czas Misji Świętych, za posługę misjonarzy – o.Antoniego i o.Zbigniewa oraz za obecnych i zaangażowanych w to dzieło parafian (ok. 4% mieszkańców!). Niech Bóg w Trójcy Świętej Jedyny przeniknie Wasze dusze i domy swoimi łaskami!

Niech te łaski spłyną również na naszego Diakona Tomasza wczoraj wyświęconego oraz na jego najbliższych! Gratulujemy!

 

Poniedziałek o godz.19.oo – w salce spotkanie organizacyjne przed Bierzmowaniem dla uczniów klas II gimnazjów naszej parafii i chętnych dorosłych.

Środa o godz.18.oo - Nowenna do MB NP z Mszą Św. i „dziesiątek” różańca. Na Mszę św. kończącą rok posługi dla parafii oraz radosną agapę zapraszamy młodych i dorosłych z wszystkich grup parafialnych.

Czwartek - wieczorem w ramach GODZINY ŚWIĘTEJ ostatnia procesja wieńcząca Oktawę Bożego Ciała oraz poświęcenie wianków, ziół i kwiatów. Na wieczorną Mszę św. i dziękczynienie za Rok nauki zapraszamy gimnazjalistów i uczniów szkół średnich

Piątek – UROCZYSTOŚĆ Najświętszego Serca Pana Jezusa i Dzień Modlitw o uświęcenie Kapłanów. Ten dzień to także Dzień Ojca! Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od mięsa.

Sobota – UROCZYSTOŚĆ Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

Przyszła niedziela - (25.06.)- na Mszy św. o godz.11.oo – pożegnanie ks.Wojciecha Ulasińskiego, który dekretem J.E.Ks. Arcybiskupa odchodzi po 3 latach do innej parafii ! Zapraszamy ! Ofiary tej Mszy św. to materialne podziękowanie za Jego posługę.

UWAGA!

Zachęcamy do udziału w Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymce do Częstochowy ( 26 lipca – 12 sierpnia), by we wspólnocie trudu i modlitwy doświadczyć Bożej mocy i radości. Przygotujmy karteczki z intencjami jakie chcemy powierzyć modlitwie pielgrzymów! Wspierajmy ich w te dni tworząc tzw. „Złotą Grupę Pielgrzymkową” tj. grupę osób, które spotykać się będą po każdej Mszy św. wieczornej przy ołtarzu MB Fatimskiej.

Rektorat Seminarium Duchownego w Oliwie zaprasza wszystkich czujących powołanie do kapłaństwa, by zgłaszali się na studia oraz drogę seminaryjnej formacji. Warunki przyjęcia są podane na stronie internetowej uczelni i w naszych gablotach ogłoszeń.