Niedziela 19.03.2017

19.03.2017 III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

Dzisiaj – Zapraszamy do KAWIARENKI na „domowe wypieki” parafianek!
Można jeszcze wybrać adres ubogiej rodziny, której przygotujemy paczki w naszej akcji ŚWIĄTECZNY DAR SERCA. (chemia, żywność, drobiazgi dla dzieci)

Poniedziałek - UROCZYSTOŚĆ Św. Józefa, Oblubieńca NMP. Zapraszamy na wspólną modlitwę zwłaszcza narzeczonych i małżonków. O godz.17.3o wspólna modlitwa przy kapliczce Świętego przy naszej pętli trolejbusowej.

Czwartek – cotygodniową GODZINĘ ŚWIĘTĄ adoracji godz.19.3o ofiarujmy prosząc o Miłosierdzie Boże dla tych, którzy w swoim duchowym i życiowym zagubieniu miłosierdzia najbardziej potrzebują. Podczas adoracji - SPOWIEDZ Św.

Sobota – UROCZYSTOŚĆ Zwiastowania Pańskiego oraz Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. ZAADOPTUJMY duchowo nieznane, poczęte dziecko, by codzienną modlitwą wspierać przez 9 miesięcy jego istnienie! Uczynimy to na Mszy Św. o godz.10.oo (blankiety adopcji są na gazetnikach).

Nie będzie Mszy Św. o godz.8.oo!

WAZNE! Z soboty na niedzielę przestawienie zegarów na czas letni!

NABOŻEŃSTWA wielkopostne:
Piątki - DROGI KRZYŻOWE: dzieci - 17.15; młodzi i dorośli - ok.18.3o
Niedziele - GORZKIE ŻALE : po Mszach Św. o godz.9.3o lub 18.oo.
Zachęcamy do udziału zwłaszcza dzieci komunijne i kandydatów do Bierzmowania!

UWAGA!
Małżeństwa, które chcą przystąpić do Kręgu Domowego Kościoła ( tj. Oazy Rodzin ) prosimy, by zgłaszały się u ks. Adama.

Dzielmy się JAŁMUŻNĄ na rzecz ludzi Bezdomnych ( skarbona przy dzwonach! )

Grupa MIŁOSIERDZIA naszej parafii organizuje wyjazd na dzień skupienia powiązany z Dniem Świętości Życia w sanktuarium Miłosierdzia Bożego we Wrzeszczu w sobotę 25.03, w godzinach 11-15 (czyli z dojazdem 10:15 – 16). Chętnych prosimy o zgłaszanie się dzisiaj po Mszach Św. u ks. Wojciecha.
Ta sama Grupa organizuje też całodzienny wyjazd na Misterium Męki Pańskiej w sobotę 08.04. w Górce Klasztornej. Również prosimy o zgłaszanie się po Mszach Św. Prawdopodobny koszt wyjazdu to ok.40 zł
SZKOLNE REKOLEKCJE od V Niedzieli Wielkiego Postu tj. 2 kwietnia: w kościołach: Niepokalanego Serca NMP i Św. Wawrzyńca! Dzieci i gimnazjaliści mają obowiązek brać w nich udział w wyznaczonych parafiach wg przynależności szkół! PROGRAM dostępny będzie w biuletynie, gablotach.

Organizujemy w dniach 25.08. - 03.09.2017 autokarową PIELGRZYMKO-WYCIECZKĘ do Medugorje oraz kilku atrakcji z Bośni, Hercegowiny i Chorwacji. Skrócony program wyjazdu jest na gablotach. Informacje udzielają Pani Elżbieta – Tel.507 081 791 oraz Ks. proboszcz.